14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda Panasonic mobil görücüde

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler İtalya, Doğu Avrupa ve Türkiye'den Sorumlu Bölge Müdürü Ali Oktay Ortakaya savunma sanayiinin mobil çalışma ihtiyacı hakkında, “Panasonic olarak, güçlü bir savunma sanayii için kullanılan cihazların da bir o kadar güçlü olması gerektiğine inanıyoruz.

02-05-2019 18:46

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha) Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler İtalya, Doğu Avrupa ve Türkiye'den Sorumlu Bölge Müdürü Ali Oktay Ortakaya savunma sanayiinin mobil çalışma ihtiyacı hakkında, “Panasonic olarak, güçlü bir savunma sanayii için kullanılan cihazların da bir o kadar güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Panasonic'in askeri standartlara sahip TOUGHBOOK cihazları, 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'19'da boy gösterdi. Zorlu mekanlarda faaliyet gösteren savunma sanayiinin mobil bilişim ihtiyaçlarına özel tasarlanan dayanıklı ürünler, her anda ve her koşulda yüksek performans sunuyor. 
Panasonic, zorlu şartlara karşı dünyanın en prestijli standartlarına ve sertifikalarına sahip TOUGHBOOK ile savunma sanayiinin kesintisiz mobil çalışma ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor. Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, askeri dayanıklılık standartlarına sahip TOUGHBOOK 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'19'da sektörün beğenisine sundu. Etkinlikte Panasonic'in hem donanım hem de yazılım güvenliği sağlayan TOUGHBOOK serisi ürünleri, askeri mobil bilişim ihtiyaçlarına yönelik yapılandırmalarıyla tanıtıldı. 
Panasonic'in TOUGHBOOK markası altında sunduğu mobil çözümleri, modeline bağlı olarak çeşitli IP direnç standartlarıyla suya, toza, titreşimlere ve belirli yüksekliklerden düşmeye dayanıklı olmanın yanı sıra -10 ile +50 veya -29 ile +60 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor. Panasonic'in üçüncü taraf firmalarla gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda yüksek bilgi güvenliği yazılımları ve uygulamalarıyla güçlendirdiği tam dayanıklı mobil bilişim ürünleri, “askeriye standardı” olarak da bilinen MIL-STD 810G sertifikasına sahip. 
Zorlu koşullarda verimlilikten ödün vermiyor
Panasonic TOUGHBOOK zorlu arazi koşullarında bile kullanılabilmesi, uzun batarya ömrü, toz ve suya karşı dayanıklılığı sayesinde savunma sanayii paydaşlarının mobil ve kesintisiz çalışma avantajlarından faydalanabilmesini sağlıyor. Cihazlar, sunduğu tüm yüksek performanslı özelliklere rağmen hafif yapılarıyla ve güneş ışığı altında dahi görülebilen, yağmurlu havada ve eldivenle bile kullanılabilen ekranlarıyla dünyanın birçok ülkesindeki savunma sanayii paydaşları tarafından tercih ediliyor. 
Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler İtalya, Doğu Avrupa ve Türkiye'den Sorumlu Bölge Müdürü Ali Oktay Ortakaya savunma sanayiinin mobil çalışma ihtiyacı hakkında, “Panasonic olarak, güçlü bir savunma sanayii için kullanılan cihazların da bir o kadar güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. Pazar lideri olduğumuz dayanıklı mobil çözümler alanında dünyanın en prestijli askeri standartlarına ve dayanıklılık sertifikalarına sahip en yeni ve en gelişmiş ürünlerimizi savunma sanayii paydaşlarına bir kere daha tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm dünyayı etkileyen dijital dönüşümle hayatımıza dahil olan en önemli ihtiyaçlardan biri olan mobil çalışma yaklaşımının savunma sanayiimizde de yer alması için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi. 
Savunma sektörüne her şeyin en iyisini sunuyor: Panasonic TOUGHBOOK CF-33
Panasonic TOUGHBOOK CF-33, kullanıldığı alan fark etmeksizin, yüksek performans sunuyor. Intel® Core™ i5-7300U vPro™ işlemci teknolojili ürün (3MB Intel® Smart Cache, 2.6GHz'den 3.5 GHz'e kadar, Intel® Turbo Boost Teknolojisi); 8GB RAM (proje bazlı 4 GB veya 16GB), 256GB SSD ile benzersiz bir mobil araç haline geliyor. 
İkisi bir arada ayrılabilir bir PC olan CF-33, IP65 derecesi ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığı ile hem geleneksel TOUGHBOOK tasarım mirasını devam ettiriyor hem de dış mekanda ve zorlu şartlarda kullanım için daha da elverişli hale geliyor. Dizüstü modunda yalnızca 2,76kg ağırlığındaki CF-33, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. Yalnızca tabletin ağırlığı ise 1,53 kg. 
Verimlilik ve pil ömründe zirvede: Panasonic TOUGHPAD FZ-G1 
Intel® Core™ i5-7300U vPro işlemciye (2.6GHz'den 3.5 GHz'e (Turbo Boost ile), 3MB Intel® Smart Cache) ve Intel® HD Graphics 60 ekrana sahip TOUGHPAD FZ-G1, cihazı kapatmadan batarya değiştirme imkanının yanı sıra 14 saate kadar pil çalıştırma ömrü sunuyor. Windows 10 Pro işletim sistemine sahip Panasonic FZ-G1 tablet 10,1 inç ekran boyutuna sahip. 1920 x 1200 piksel çözünürlükle birlikte 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran sunan FZ-G1, bağlantı noktası çoğaltıcı, harici anten bağlantısı ve opsiyonel FLIR termal görüntüleme gibi yapılandırma seçenekleriyle savunma sektörü için kesintisiz ve sorunsuz kullanım sunuyor. 
TPM (TCG V2.0 uyumlu Güvenilir Platform Modülü) ve entegre donanım güvenlik kilit yuvasıyla donatılan FZ-G1, IP65 derecesi ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığının yanı sıra 180 cm'ye kadar yüksekliklerden düşmeye de dayanabiliyor. Ayrıca -29 ile +60 derece arasında da verimli bir şekilde çalışabiliyor. 
Boyutuyla her şey göz önünde: Panasonic TOUGHBOOK CF-54
Intel® Core™ i5-7300U vPro™ işlemciye (2.6 GHz'den 3.5 GHz'e (Turbo Boost ile), 3 MB Intel® Smart Cache) ve Windows 10 Pro işletim sistemine sahip Panasonic TOUGHBOOK CF-54, Giriş, Orta ve Premium modelleriyle savunma sanayiinin karşısına çıkıyor. Giriş modelinde 4GB RAM (maks. 16GB) ve 500GB HDD, orta modelinde 4GB RAM (maks. 16GB) ve 256GB SSD, premium modelinde ise 8GB RAM (maks. 16GB) ve 256GB SSD bulunuyor. 14” Active Matrix (TFT) ekranla donatılan CF-54, giriş modelinde 1366 ×768 çözünürlüğe sahip HD ekranla, orta modelinde 1920 ×1080 çözünürlüğe sahip FullHD IPS ekranla, premium modelinde de 1920 ×1080 çözünürlüğe sahip FullHD IPS ekranla birlikte geliyor. Tüm modellerde 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran da (1,000cd/m²'ye kadar) bulunuyor. 
IP51 derecesine ve MIL-STD 810G sertifikasına sahip CF-54, 76 cm'ye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanabiliyor ve -10 ile +50 derece aralığında sorunsuz çalışabiliyor. 
Savunma sektörüne özel çok yönlü tasarım: Panasonic TOUGHBOOK CF-20
Panasonic TOUGHBOOK CF-20, sürekli üstün performans temin eden en yeni teknolojilerden. Intel® Core™ i5-7Y57 vPro™ işlemci teknolojili ürün (4MB önbellek, 1.2GHz'den 3.3 GHz'e Intel® Turbo Boost ile), güncel teknolojisi sayesinde daha düşük güç tüketimiyle daha yüksek performans sunuyor. CF-20, fansız tasarımından, Intel® HD Graphics 615, 8GB RAM, 256GB SSD ve bütün içeriklerine sahip Windows 10 Pro işletim sisteminden güç alıyor. Eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran, özel askeri amaçlar için üretilen Araç Montaj Haznesi ve Masaüstü Giriş Replikatörü ile Panasonic TOUGHBOOK CF-20, tabletin dizüstü bilgisayardan ayrılmasıyla çok daha mobil bir kullanım sunuyor. 
Panasonic TOUGHBOOK CF-20, magnezyum alaşıma sahip kasasının yanı sıra IP65 ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığına karşın dizüstü modunda yalnızca 1,89kg ağırlığındaki TOUGHBOOK, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. Yalnızca 950g ağırlığındaki ayrılabilen tablet, standart 2kg'lık ağırlığının altında olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor. 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 
 
PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır
Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri