Saadet Partisi Yüreğir İlçe Başkan Yardımcısı Av. Vedat Tekgöz, Büyük Ortadoğu Projesi

30-07-2015 04:06

Haberler � POLİTİKA


Saadet Partisi Yüreğir İlçe Başkan Yardımcısı Av. Vedat Tekgöz, Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) adım adım uygulandığını söyledi. Saadet Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Osman Söyler, İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kayak ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Av. Vedat Tekgöz, son günlerde İslam dünyasında ve de özellikle Türkiye’de yaşanan olaylara dikkat çekti.

Uzun zamandır Müslüman coğrafyasında kan akıtan sömürü düzeninin ülkemizde de kendini gösterdiğini ifade eden Av. Vedat Tekgöz , “ Bu sömürü düzenine uydurulan kılıf Büyük Ortadoğu Projesidir. Pakistan’dan Fas’a kadar bölgedeki tüm ülkeleri sözde özgürlüğe kavuşturmayı hedefleyen Büyük İsrail Projesidir. Projenin sahipleri asimilasyoncu ve sömürü politikalarıyla İslami kardeşliğimize darbe vurmaya çalışmakta , bizi birbirimize kırdırmaya çalışmaktadır.” Dedi.

İSLAM KARDEŞLİĞİNE VURGU YAPTI

Türk ve İslam coğrafyasında bin yıldır kardeşçe yaşandığının altını çizen Av. Vedat Tekgöz, Kürt ve Türk’ün kardeş olduğunu herkeslerin bilmesi gerektiğini savundu. Av. Vedat Tekgöz, “ Sömürü düzeni asla aramızda nifak tohumları ekemeyecektir. Burada yapılması gereken kardeş kanının akıtılması değil ; gayri, milli gayri İslami ve gayri insani olan batı medeniyetine , sömürü düzenine,i Siyonist düzenine karşı tek olmaktır. Saadet Partisi olarak her zaman gayri İslami , gayri insani projelerin karşısında olacağız. İnsani değerlerin temel alındığı kardeş kanının akıtılmadığı İslami düşüncenin savunucuları ve neferleriyiz.” Diye konuştu.

Hz. Muhammed (S.A.V) Peygamber efendimizi önder kabul eden herkese “ İki Müslüman birbirine kılıcını çekerse ölen de öldürende cehennemliktir” hadisini hatırlatan Av. Vedat Tekgöz, “ Türk ve Kürt, Laz, Zaza, Çerkez hepimiz aynı gemideyiz. Gemi batarsa şayet hepimiz batarız. Biz, bin yıl kardeşçe bu vatan topraklarında yaşadık. Bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. Saadet Partisi olarak amacımızı İslam kardeşliği üzerine oturtmalıyız. Artık, Müslüman coğrafyasındaki akan kana dur demeliyiz. Büyük Ortadoğu Projesine dur demeliyiz.” dedi.

(e-ha) Mehmet Özler

Etiketler : -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri