Ahmet Taşgetiren, Erdoğan taraftarı gazetecileri Davutoğlu üzerinden bombaladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Saray tarafından tasfiye edilmesi Ak Parti tabanını fena karıştırdı. Gazeteci Ahmet Taşgetiren, Davutoğlu'nun gönderilmesi sonrası tabandaki homurtuyu dile getirdi.

10-05-2016 17:59

Haberler » GÜNDEM


Erdoğan ile Davutoğlu arasında 4 Mayıs Saray Darbesi ile sonuçlanan çatışma hükümete ve saraya yakın medyaya sıçradı.

 

Ak Parti medyasında son zamanlarda yaşanan çatlak bu darbe sonrası gün geçtikçe büyüyor..

 

Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Ethem Sancak'ın gazetesinde yazan Ahmet Taşgetiren'in açıklamaları, bu çatlağın daha da büyüdüğünün en son göstergesi.

 

Davutoğlu'nun AKP MKYK toplantısı sonrasında başlayan başbakanlık ve parti genel başkanlığı görevini bırakma süreci yeni gelişmeleri de beraberinde getirdi.

 

Konuyla ilgili konuşan Ahmet Taşgetiren ise, “Davutoğlu’na vurarak Erdoğan’a yaklaşmak isteyen bir kesim var" ifadelerini kullandı.

 

Ahmet Taşgetiren gündemi değerlendirdiği Erkam Radyo'daki sabah programında birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Türkiye'de son dönemde bir kısım gazetecilerin Davutoğlu'na vurarak Erdoğan'a yaklaşmak istediğini söyleyen Taşgetiren, “Davutoğlu'na vurarak Erdoğan'a yaklaşmak isteyen bir kesim var. Bu isimler Erdoğan'a yağcılık ve yalakalıkla bir yere gelmek istiyorlar. Bakıyorsunuz nereden çıktı bu isimler, daha önce neredeydiler? Bu hareketin neresindeydiler?” diye sordu.

 

DAVUTOĞLU 12 YIL GÜVENİLİR İNSANDI DA ŞİMDİ Mİ DEĞİL

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yapılanların ahlaki olmadığını ileri süren Taşgetiren, “Anadolu'da karşılaşıyorum insanlarla. Önceki gün mesela Malatya'da görüştüğüm insanlar, olup bitenlerden tedirgin. Huzursuzluklarını, rahatsızlıklarını dile getirdiler. 12 yıl birlikte çalıştığınız bir isim. Başbakan baş danışmanlığı yapmış. Dışişleri Bakanlığı yapmış Başbakanlık yapmış bir isim. O zaman güveniyordunuz da şimdi mi güvenmiyorsunuz. 11 yıl, altı ay güvenilir insandı da şimdi mi güvenilir değil.

Davutoğlu,Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vefa ve büyük bir saygı çerçevesinde görevden çekildi. Davutoğlu'nun veda konuşması büyük bir saygınlık oluşturduğu tabanda. Şimdi görevden çekilen bir adama bir de peşinden dosyalar takalım derseniz bu ahlaki olmaz. Davutoğlu'na haksızlık olur” dedi.

 

Milli Gazete

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN