Almanya`da ebeveynler ailelerine zaman ayıramıyor

Almanya`da ebeveynler ailelerine zaman ayıramıyor

Almanya`da Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Aile Bakanı Ute Schäfer`in yaptırdığı detaylı aile raporu eyalette ailelerin sorunlarını ve şikayetlerini gözler önüne serdi. 25 yıldır ilk defa yapılan rapora göre anne, baba ve birden fazla çocuklu aile sayısının çok azaldığı ortaya çıktı. Raporda ayrıca çocuğuna yalnız bakan ebeveyn sayısınında çok arttığına dikkat çekti. Buna bağlı olaraküvey anne ya da üvey baba olan aile sayılarının özellikle büyük şehirlerde çok arttığı göze çarptı.

21-09-2015 16:10

Haberler � TÜRKİYE


DÜSSELDORF (CİHAN)- Almanya'da Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Aile Bakanı Ute Schäfer'in yaptırdığı detaylı aile raporu eyalette ailelerin sorunlarını ve şikayetlerini gözler önüne serdi. 25 yıldır ilk defa yapılan rapora göre anne, baba ve birden fazla çocuklu aile sayısının çok azaldığı ortaya çıktı. Raporda ayrıca çocuğuna yalnız bakan ebeveyn sayısınında çok arttığına dikkat çekti. Buna bağlı olaraküvey anne ya da üvey baba olan aile sayılarının özellikle büyük şehirlerde çok arttığı göze çarptı.

Raporda fertlerin aileleri ve çocukları ile ne kadar zaman geçirdiklerine de önemli oranda yer ayrıldı. Genel sonuca göre yüzde 55 oranındaki cevapta zaman eksikliği dile getirildi. Daha özelde ise yüzde 39 oranda kişi ailesine zaman kalmadığını ifade ederken çocuğuna yalnız bakanlarda bu oran yüzde 56 olarak göze çarptı. CİHAN

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri