Banka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu bankalar için çok önemli bir ayrıntıdır. Peki banka kredi notu nasıl öğrenilir? Kredi başvurusu yaptığınızda hemen devreye kredi notunuz girer.

15-06-2015 08:27

Haberler � EKONOMİ


Kredi notu bankalar için çok önemli bir ayrıntıdır. Peki banka kredi notu nasıl öğrenilir? Kredi başvurusu yaptığınızda hemen devreye kredi notunuz girer. Kredi notunuza göre banka kredinizin onaylanıp onaylanmayacağı belirlenir. Kredi notu düşük belirlenirse kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır. Kredi notu yüksek ise başvurunuz istediğiniz doğrultuda olumlu sonuçlanır. Kredi notu Kredi Kayıt Bürosunun kayıt altına aldığı, Merkez Bankası'nın arşivlediği ödeme geçmişinin puanlanmasıdır.

>>> kredi notu sorgulama

Banka kredi notunu bankalar aracılığı ile öğrenebilirsiniz ya da kredi başvurusu yapacağınız banka da bu konuda size yardımcı olacaktır. Banka kredi notum kaç diye bireysel olarak öğrenmek isteyenler https://www.findeks.com internet adresinden Tc kimlik bilgileri ve sistemin istediği diğer bilgiler doğru bir şekilde girilerek kredi notu öğrenilir. Hatta son 6 aylık ödeme düzeninize göre artan ya da azalan grafik şeklinde kredi notu grafiğinizi de görebilirsiniz.   bizde kredivar

Kredi notunuz son aylarda yaptığınız ödemelerinize göre artar ya da azalır. Ödemeleriniz vaktinde yapılmış ve düzenli ödenmiş ise kredi notunuz yükselir. Ancak ödemelerinizi geciktirmişseniz kredi notunuz da buna paralel olarak düşecektir.

Etiketler : Banka - Kredi - Notu - Nasıl - Öğrenilir? -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri