Başkan Sözen: Usta oyuncu Tilmaç`ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz

Antalya`nın Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tiyatro ve sinemanın sevilen yüzü Sümer Tilmaç`ı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi. Türk sineması ve Antalya`nın, 50 yılını tiyatro ve Yeşilçam`a vermiş değerli bir sanatadamını yitirdiğini kaydetti.

13-06-2015 20:12

Haberler � GÜNDEM


ANTALYA (CİHAN)- Antalya'nın Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tiyatro ve sinemanın sevilen yüzü Sümer Tilmaç'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi. Türk sineması ve Antalya'nın, 50 yılını tiyatro ve Yeşilçam'a vermiş değerli bir sanatadamını yitirdiğini kaydetti.

Tilmaç'ın aynı zamanda Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nin gönüllü tiyatro öğretmeni olduğunu belirten Başkan Sözen, "Tiyatro ve Yeşilçam'ın duayeni güzel insan, güzel dost ve arkadaş Tilmaç'ın, 6 Şubat'ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde 50. sanat yılını 'Sümerce' oyunu ile birlikte kutlamanın sevincini yaşamıştık. Vefatı, biz dostlarını çok üzdü. Allah, mekanını cennet etsin. Türk tiyatrosu ve sinemasının başı sağolsun. Tüm sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek Allah'tan sabırlar niyaz ediyorum." dedi. CİHAN

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Mehmet Adak
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız

bahis siteleri