Binali Yıldırım'dan ihracatçı da, tüccar da memnun

Binali Yıldırım ismini ihracatçı da, tüccar da memnuniyetle karşıladı

20-05-2016 17:27

Haberler » POLİTİKA


Binali Yıldırım ismini ihracatçı da, tüccar da memnuniyetle karşıladı

AK Parti Genel Başkanı adayı olarak Binali Yıldırım’ın isminin açıklanması ihracatçıyı da, tüccarı da mutlu etti.

 

Türkiye ihracatçılar Meclisi’nden (TİM) konu ile ilgili yapılan açıklamada Yıldırım tercihinin istikrar ve uyum adına önemli bir adım olduğu vurgulandı.

 

 

Açıklamada şöyle denildi:

 

“Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında kurulacak yeni kabinenin daha önce de olduğu gibi Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaştırılması için, önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırım daha fazla üretim ve daha fazla ihracat ile büyümemiz için çaba harcayacağına yürekten inanıyoruz.

Pazar günü yapılacak AK Parti kongresinin ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Sayın Binali Yıldırım başkanlığında kurulacak yeni hükumetin başarılı olmasını temenni ediyoruz.”

 

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar da şunları ifade etti:

 

 

“Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı adaylığını büyük bir memnuniyetle öğrendim. Sayın Binali Yıldırım, sivil havacılık, iletişim ve büyük altyapı projeleri başta olmak üzere ülkemizin son 15 yıldır yaşadığı kalkınma hamlesinin temelinde harcı bulunan vizyoner bir siyasetçi. Sayın Bakan'ın adaylığının ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum, başarılar temenni ediyorum."

Etiketler : Binali - Yıldırım'dan - ihracatçı - da - - tüccar - da - memnun -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN