Bir dünya yetim İstanbul’da buluşuyor

Azerbaycan, Bosna, Filistin, Lübnan, Makedonya, Pakistan, Sri Lanka, Kırgızistan, Etiyopya, Irak, Suriye, Afganistan, Çeçenistan ve Doğu Türkistan gibi ülkelerden gelen yetimler, Türkiye’deki yetimlerle bir araya gelecek.

18-05-2019 19:47

Haberler � TÜRKİYE


ANKARA (e-ha) Azerbaycan, Bosna, Filistin, Lübnan, Makedonya, Pakistan, Sri Lanka, Kırgızistan, Etiyopya, Irak, Suriye, Afganistan, Çeçenistan ve Doğu Türkistan gibi ülkelerden gelen yetimler, Türkiye’deki yetimlerle bir araya gelecek. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; İHH İnsani Yardım Vakfı’nın önerisiyle İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından 2014 yılında, Ramazan’ın 15’inci gününde ilan edilen Dünya Yetimler Günü, dünyanın farklı bölgelerinden İstanbul’a gelen yetimlerle birlikte çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 
Azerbaycan, Bosna, Filistin, Lübnan, Makedonya, Pakistan, Sri Lanka, Kırgızistan, Etiyopya, Irak, Suriye, Afganistan, Çeçenistan ve Doğu Türkistan gibi ülkelerden gelen yetimler, Türkiye’deki yetimlerle bir araya gelecek. Bu vesile ile İHH Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenlenecek. Yetimlere daha sonra İstanbul’un çeşitli mekânları gezdirilecek, iftar sofralarına katılmaları sağlanacak. Çocuklar, hediyelerle mutlu edilecek.
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH Yönetim Kurulu Üyeleri ve 15 ülkeden yaklaşık 50 yetimin katılacağı basın toplantısına katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.  
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Bir - dünya - yetim - İstanbul’da - buluşuyor -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri