Bisikletli Kadın İnisiyatifi 11 Mayıs Eskişehir Pedal Cafede

Bisikletli Kadın İnisiyatifi'nin FCLP desteği ile Türkiye'nin yedi bölgesinde "Benim Bisikletim Benim Şehrim" temasıyla gerçekleştireceği etkinliklerin dördüncüsü yapılacak. Bisikletli Kadın İnisiyatifi 11 Mayıs'ta Eskişehir'de Bisiklet Sürüyor.

08-05-2019 16:00

Haberler � GÜNDEM


ANKARA (e-ha) Bisikletli Kadın İnisiyatifi'nin FCLP desteği ile Türkiye'nin yedi bölgesinde "Benim Bisikletim Benim Şehrim" temasıyla gerçekleştireceği etkinliklerin dördüncüsü yapılacak. Bisikletli Kadın İnisiyatifi 11 Mayıs'ta Eskişehir'de Bisiklet Sürüyor.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Bisikletli Kadın İnisiyatifi, bisikletli olan ve bisikletli olmak isteyen kadınlar arasında bir dayanışma ortamı yaratmayı, kadınlara cesaret vermeyi, Türkiye’de gündelik hayatlarında bisiklete binen kadın sayısını artırmayı ve bisiklet dünyasındaki kadınları görünür kılmayı amaçlayan bir kadın girişimidir.
İnsanlara topluluk oluşturma gücü vermek ve dünyayı birbirine yakınlaştırmak misyonuyla hareket eden Facebook'un hayata geçirdiği ve dünyanın 46 ülkesinden 115 topluluk liderini bir araya getiren Facebook Community Leadership Program'ına (FCLP) Türkiye'den seçilen Bisikletli Kadın İnisiyatifi, aynı zamanda tüm dünyadan programa seçilen tek bisiklet topluluğu olma özelliğini taşıyor. Facebook, geçtiğimiz yıl Şubat ayında Avrupa’da düzenlediği zirvede Facebook uygulama ve hizmet ailesi aracılığıyla topluluklarını oluşturan liderlere destek olmak amacıyla Topluluk Liderliği Programı’nı hayata geçirdiğini duyurmuştu.
BKİ, Facebook Topluluk Liderleri Programından aldığı destekle, Türkiye’nin 7 bölgesinden seçilen şehirlerde düzenledikleri etkinliklerde “Benim Şehrim, Benim Bisikletim” diyen kadınlarla bir araya gelecek ve bisikletli kadınların hikayelerini dinleyerek, nasıl başardıklarını paylaşacaklar. Günlük hayatta kadınların bisiklet kullanmalarının önündeki engelleri kaldırmanın çözüm yollarını arayarak, daha çok kadının bisikletli yaşamla tanışmasını sağlayacaklar.
Benim Bisikletim Benim Şehrim, Eskişehir'de
Sürüş: Saat: 12:00 /  Odunpazarı Meydanı
Söyleşi: Saat: 15:00 / Pedal Cafe
Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
Etkinlikler bisiklet kullanan ve kullanmaya başlamak isteyen tüm kadınlara açıktır.
Bisikletli Kadın İnisiyatifi'nin FCLP desteği ile Türkiye'nin yedi bölgesinde "Benim Bisikletim Benim Şehrim" temasıyla gerçekleştireceği etkinliklerin dördüncüsüne hepinizi bekliyoruz!
#BenimBisikletimBenimSehrim
#BisikletliKadin
#Bisikletlikadininisiyatifi
Benim Bisikletim benim Şehrim - İstanbul - Mersin - Diyarbakır buluşması videolarını youtube kanalımızda izleyebilir ve abone olarak sonraki buluşmaları takip edebilirsiniz.
Eskişehir buluşmamızda sizi de aramızda görmek isteriz.
Biz, gündelik hayatımızda bisiklet kullanan, bazen işe giderken, bazen çocuğumuzu okula bırakırken bisiklet süren kadınlarız. Fakat sayımız az. Diğer taraftan bizim gibi bisiklet kullanmak isteyen pek çok kadın olduğunu biliyoruz. Sadece biraz desteklenmeye, “mümkün” olduğunu görmeye ihtiyaçları var. Biz de bu amaçla bir araya geldik ve Bisikletli Kadın İnisiyatifi’ni kurduk.
Amacımız: Bisikletli olan ve bisikletli olmak isteyen kadınlar arasında bir dayanışma ortamı yaratmak, kadınlara cesaret vermek ve Türkiye’de gündelik hayatlarında bisiklete binen kadın sayısını arttırmak, bisiklet dünyasındaki kadınları görünür kılmak ve daha çok kadına ulaşmak.
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri