Bisikletli Kadın İnisiyatifi Seçil Zor ve Zeynep Arapoğlu ile Açık Radyo'da

Bisikletli Kadın İnisiyatifi Seçil Zor ve Zeynep Arapoğlu ile Açık Radyo'da

Trapez Kadro, iki haftada bir Salı günleri 19:00-19:25 arası Açık Radyo'da. Programı iki kadın bisikletli Seçil Zor ve Zeynep Arapoğlu hazırlayıp sunuyor.

30-04-2019 20:36

Haberler � TÜRKİYE


ANKARA (e-ha) Trapez Kadro, iki haftada bir Salı günleri 19:00-19:25 arası Açık Radyo'da. Programı iki kadın bisikletli Seçil Zor ve Zeynep Arapoğlu hazırlayıp sunuyor.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Seçil Zor ve Zeynep Arapoğlu'nun birlikte sunduğu Trapez Kadro, Açık Radyo 48. yayın dönemi Açık Dergi kuşağıda Kasım 2018'de yayına başladı.
Bisikletli Kadın Hikayelerinin paylaşıldığı, dünyanın ve Türkiye'nin farklı köşelerinden 21 kadın bisikletli konuk olduğu, 12 programın ardından yayın döneminin bu son programın sunuculuğunu Seçil Öznur Yakan üstleniyor.
Ekip, geride kalan 12 programı ve birlikte Bisikletli Kadın İnisiyatifi'nin yeni projesi Benim Bisikletim Benim Şehrim'i konuşuyor. 
Trapez Kadro, iki haftada bir Salı günleri 19:00-19:25 arası Açık Radyo'da. Programı iki kadın bisikletli Seçil Zor ve Zeynep Arapoğlu hazırlayıp sunuyor.
Dışarıdan bakıldığında erkek egemen görünen bisiklet dünyasındaki kadınları öne çıkaran ve mikrofonu onlara vererek, bisikletli kadınları konuk ederek hikayelerinin, hayatlarında nelerin değiştiğini, neden bisikletin hayatlarında olduğunu konuşulduğu programda, neden diğer kadınlar da günlük hayatlarında bisiklet kullansın, bu konuda hangi çalışmaları yapıyorlar, konularına yer veriliyor. Şehirde bisiklet kullanmak için başlıklar; toplu taşımada, yolda, alışverişte, işe giderken, çocuk ile bisiklet kullanmak, çocuklar için aparatlar, nasıl giyiniyoruz, farklı kentlerden, ülkelerden bakış açıları ve deneyimler konuları işleniyor.
 
Bisikletli Kadın İnisiyatifi (BKİ), şehirde gündelik hayatta bisiklet kullanan kadınların sayısını arttırmayı hedefleyen bir kadın girişimidir.
Biz, gündelik hayatımızda bisiklet kullanan, bazen işe giderken, bazen çocuğumuzu okula bırakırken bisiklet süren kadınlarız. Fakat sayımız az. Diğer taraftan bizim gibi bisiklet kullanmak isteyen pek çok kadın olduğunu biliyoruz. Sadece biraz desteklenmeye, “mümkün” olduğunu görmeye ihtiyaçları var. Biz de bu amaçla bir araya geldik ve Bisikletli Kadın İnisiyatifi’ni kurduk.
Amacımız: Bisikletli olan ve bisikletli olmak isteyen kadınlar arasında bir dayanışma ortamı yaratmak, kadınlara cesaret vermek ve Türkiye’de gündelik hayatlarında bisiklete binen kadın sayısını arttırmak, bisiklet dünyasındaki kadınları görünür kılmak ve daha çok kadına ulaşmak.
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri