Bornova’da Yaz Bilim Atölyeleri

Bornova’da Yaz Bilim Atölyeleri

Bornova’da Yaz Bilim Atölyeleri uygulamalı eğitim veriyor.

20-08-2019 10:02

Haberler � EĞİTİM


İZMİR (e-ha) Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde düzenlediği Yaz Bilim Atölyeleri devam ediyor. 11-14 yaş arasındaki çocukların katıldığı atölyelerde; astronomi, fizik, kimya, biyoloji ve fosil bilim alanlarında
uygulamalı çalışmalar yapılıyor.
 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Bornova Belediyesi’nin çocukların eğitimi için verdiği destekler aralıksız devam ediyor. Kış döneminde okullara destek kursları ve bilim sınıfları açılırken, yaz döneminde de eğlenceli bilim atölyeleri ile çocukların tatillerine renk katıyor. 11-14 yaş arası çocuklar için Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde düzenlenen ‘Yaz Bilim Atölyeleri’ uygulamalı eğitim veriyor.
 
Eğlenerek öğrenme imkanı sunan atölyelerden yararlananlar; astronomi, fizik, kimya, biyoloji ve fosil bilim alanlarında uygulamalı çalışmalar yapıyor. Atölyelere katılanlar elektrik ile ilgili bilimsel deneyler, teleskoplarla güneş gözlemi, genetik atölyesi, kimyasal tepkimeler gibi alanlarda eğitim görüyor. Sabun ve koku yapımı, mutasyon oyunu ve çiçekten DNA alma gibi bilgileri uygulamalı olarak öğrenmek isteyenler Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 3300’ı arayarak sınıflara kaydını yaptırabiliyor.
 
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Bornova’da - Yaz - Bilim - Atölyeleri -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri