Cemaate 50 Milyon Tane İftira

Mevlüt Yiğit

18-12-2014 07:00


Galatasaray'ın başına siparişle gelen Hemşehrimiz Yarsuvat o makamı işgal edince umutlanmıştık. Eski bir Ceyhanlı geldi diye. Galatasaraylı bir taraftar olarak da bekle-gör politikasıyla iyi şeyler de yapacağını umarak bekliyorduk.


Efendim evvel zamanlarda bir tilkiyi çakalın biri kovalamaya başlamış. Yakalasa çiğ çiğ yiyecek. En son tilki dar bir uçurumun kenarında sıkışmış kalmış. Arakadan çakal kovalıyor ama dar geçidin ilerisinde olaydan habersiz bir kurt varmış. Tilki ne yapsam ne yapsam diye düşünürken Kurtla bir husumetimiz olmadı ama çakal beni her halükarda yiyecek iyisi mi ben bu kurda saldırayım belki paçayı kurtarırım diye düşünerek bodoslamaya kurda hücum etmiş. Kurt olaydan çarpmanın etkisiyle haberdar olmuş. Bakmış tilki çakala diyor ki: "Bu kurt var ya bu kurt sizin diğer çakallara kötülük yapmak istedi, sen şimdi beni yiyeceğine bir kaçınız bir olup bu kurdu yiyin. Ben de kurtulayım siz de kurtulun. Hem karnınız daha iyi doyar."


Köşeye sıkışan tilkinin Kurda saldırdığı gibi Yarsuvat da 50 milyon tane iftirayı birden cemaatin üzerine atıvermiş. Fenerbahçe Kulübünden Cemaat 50 Milyon Dolar istemiş miş de Kulüp bunu vermeyince kumpas kurmuş muş.

Fenerbahçe kulübü olayı yalanladı. Halbuki cemaat gönül rızasıyla hareket eden bir yapı. hayır verebilen gönlüyle ve rızasıyla verir. Vermeyen de vermez sevabından mahrum kalır. Yarsuvat Kupon arazileri peşkeş çekenlerin yüzde yirmilik kısmını zorla tahsil eden yapıyla karıştırıyor galiba. Acıyorum adama bugüne kadar hep onlarla muhatap olmuşsa hayrın da öyle yapıldığını ve yapılacağını zannediyor olabilir.

Döviz büfelerine gittiyseniz dolar bozdururken dövizci 170 tane dolar veya 250 tane dolar diye ifade eder. “Gülen grubu Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi ve Yıldırım’ın da bu parayı vermemesi üzerine 3 Temmuz süreci başladı.” diyen kişi  bir yıldır atılan iftiraların toplamından fazla iftirayı bir seferde atıverdi. 50 Milyon tane iftira. Çakalı inandırabilirsin buna ama Kurdun tenezzül edeceği şeyler değildir bunlar hemşerim.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN