ÇEVİK: TARIMSAL TİCARETE DEĞER KATIYORUZ

Ziyarette KTB’nin hizmetleri hakkında bilgi veren KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, 1907’de 2. Abdülhamit Han’ın fermanı ile kurulan borsanın, Konya tarımına ve tarımsal ticaretine değer kattığını söyledi. “Dünya ölçeğindeki borsacılık faaliyetlerini ülkemize ve şehrimize uyarlamaya; tarımsal ticareti belirli standartlara ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

26-02-2019 15:48

Haberler � POLİTİKA


ANKARA (e-ha) Ziyarette KTB’nin hizmetleri hakkında bilgi veren KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, 1907’de 2. Abdülhamit Han’ın fermanı ile kurulan borsanın, Konya tarımına ve tarımsal ticaretine değer kattığını söyledi. “Dünya ölçeğindeki borsacılık faaliyetlerini ülkemize ve şehrimize uyarlamaya; tarımsal ticareti belirli standartlara ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; KTB Meclis Toplantısı’na katılan merkez belediye başkan adayları, “Birlikte Konya’yız”  anlayışı içinde Konya’nın kalkınması ve gelişimi için çalışacaklarını belirterek, 31 Mart seçimlerinin istikrar yolunda son viraj olduğunu belirttiler.
AK Parti merkez ilçe belediye başkan adayları Konya Ticaret Borsası (KTB)’yi ziyaret etti. AK Parti Selçuklu Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Meram Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Kavuş, AK Parti Karatay Belediyesi Başkan Adayı Hasan Kılca ve parti teşkilatlarının katıldığı ziyarette 31 Mart’taki yerel seçimlerin önemi ve Konya için yapılması gereken hizmetler konuşuldu. 
Meclis Toplantısı’na katılarak KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Meclis Başkan Vekili Özkan Taşpınar ve Meclis üyeleriyle bir araya gelen adaylar, “Birlikte Konya’yız”  vurgusu yaparak, 31 Mart seçimlerinin istikrar yolunda son viraj olduğunu belirttiler.
Ziyarette KTB’nin hizmetleri hakkında bilgi veren KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, 1907’de 2. Abdülhamit Han’ın fermanı ile kurulan borsanın, Konya tarımına ve tarımsal ticaretine değer kattığını söyledi. “Dünya ölçeğindeki borsacılık faaliyetlerini ülkemize ve şehrimize uyarlamaya; tarımsal ticareti belirli standartlara ulaştırmaya çalışıyoruz” diyen Çevik, şunları kaydetti: “Bu kapsamda satışlara güven, hız ve fiyatlara gerçeklik kazandırmak için 2011 yılında Elektronik Satış Salonunu hizmete açtık.   Bu hizmet hem Türkiye de hem de dünyada örnek bir uygulama olarak gösterilmektedir. BorsaKonya Tarımsal Ürün ve Emtia İhtisas Piyasalarını kurarak, yeni piyasa yapısına hakim olduk. Türkiye'de ürün senedi alım satımı konusunda yetkilendirilen platformlardan biridir. Türkiye Elektronik Lisanslı Ürün Senedi (ELÜS) pazarının yüzde 65'ini tek başına bünyesinde gerçekleştirmektedir. Konya Ticaret Borsası ülkemiz ve diğer İslam ülkeleri açısından, İslam hukukuna uygun işleyişe sahip olmakla birlikte, tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından etkin bir noktadadır." 
31 Mart’ta gerçekleştirilecek seçimlerin de ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirten Çevik, milletimizin birlik ve beraberlik içinde vatandaşlık görevi bilinciyle sandığa giderek sağduyuyla oyunu kullanacağına inandığını belirtti. 
AK Parti Selçuklu Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Pekyatırmacı da seçim noktasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Pekyatırmacı, “2018’in ilk ayından itibaren Türkiye’ye karşı başlayan ekonomik, politik ve siyasi saldırılara karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, aldığı 24 Haziran erken seçim kararı ile bu büyük oyunu bozdu. Milletimiz geleceği için sandığa gitti ve halkımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini destekledi. Önümüzdeki yerel seçimler de bu açıdan önemli. Oynanan oyunlara karşı AK Parti ve MHP olarak Cumhur İttifakı çatısı altında güçlerimizi birleştirdik. İnşallah milletimizden aldığımız güçle Türkiye’yi geleceğe taşıyacağız ve hizmetlerimizle Konya’nın kalkınmasını hızlandıracağız” dedi.
AK Parti Karatay Belediyesi Başkan Adayı Hasan Kılca da Türkiye’nin bir ateş çemberi içinden geçtiğini ifade ederek, birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi. “31 Mart seçimleri istikrar yolunda son viraj” diyen Kılca, “Bu virajın aşılması ile Türkiye, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyecektir. Cumhur İttifakı olarak bu seçimleri beka mücadelesi olarak görüyoruz. Çünkü ekonomik ve siyasi saldırılarla Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar. Ancak milletimiz bu oyunları görüyor ve biliyor. Güçlü bir şekilde Cumhur İttifakı’nı destekleyerek, şer güçlerin oyununu bir kez daha bozacaktır” ifadelerini kullandı. Kılca, Büyük Buğday Pazarı’nın alt ve üst yapı sorunlarının çözümü için de esnaf ve KTB ile birlikte çalışmalar gerçekleştireceklerini, bölgenin yaşam ve ticaret standardını yükselteceklerini belirtti.  
“Belediyeler tarım ve hayvancılığa da önem vermeli” diyen AK Parti Meram Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Kavuş da, şunları kaydetti: “Biz bir aileyiz. Üç merkez ilçe olarak, ‘Birlikte Konya’yız’ diyoruz ve şehri tüm kesimi ile yönetmeye talibiz. Bu kapsam da tarım ve hayvancılıkta bizim alanımızdadır. Bu noktada da birlikte çalışmalar gerçekleştirmeye hazırız. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu birlikteliğin seçimlerden sonra da sürdürülmesi en önemli önceliğimiz olacak.” 
 
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : ÇEVİK: - TARIMSAL - TİCARETE - DEĞER - KATIYORUZ -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri