Çocuk filmi sevenler için karlar kraliçesi 2 seçildi!

2012 yapımı Karlar Kraliçesi`nin devamı olan Karlar Kraliçesi 2 izleyenleri ile buluştu. Ve bu defa kahramanlarımız heyecan dolu yeni bir maceraya atılıyor.

24-05-2015 21:24

Haberler � SİNEMA


2012 yapımı Karlar Kraliçesi'nin devamı olan Karlar Kraliçesi 2 izleyenleri ile buluştu. Ve bu defa kahramanlarımız heyecan dolu yeni bir maceraya atılıyor. İlk filmde Karlar Kraliçesi'nin laneti sonrasında yaşananlar sona ermiştir. Cüce Orm şükür ki sağ salim evine döneceği için mutludur. Ancak şehre geri döndüğünde düşündüğünden daha zorlu bir hayatla karşılaşır. Artık sıradan bir madencidir ve bu haliyle güzel cüce prensesine ulaşmak bir hayli zordur. Orm kahramanlık hikayelerini biraz cilalayıp ün kazanmaya karar verir, fakat söylediği her yalan yeni bir yalanı doğurunca kendini eski dostları Gerda, Kai ve Luta ile tekrar bir araya geleceği bir maceranın ortasında bulur.

Ayrıca bu yapım, ilk filmi izlememiş olanlara küçükte bir kıyak geçmeyi ihmal etmiyor ve daha önce olan biteni güzel bir şekilde, detaylıca anlatarak hikayesine devam etmek için başlıyor. Hikâye bu kez Gerda ve Kai'den uzaklaşıyor, kötüler kötüsü Karlar Kraliçesi'nin yancısı Orm'un etrafında şekilleniyor. Orm artık kötülüğün hizmetinden çıkmış, sıradan bir hayata geçiş yapıp, madencilikle uğraşarak hayatta kalmaya çalışan bir Troll olmuştur. Geçim derdi, yalnızlık ve enteresan büyükannesinin sorumlulukları derken kendine yeni bir kaçış yolu yaratmak ister.Orm'un kendi kötü yanı ile yüzleşmesi, yaşı geçkin izleyiciyi de kendisine çekebilmek için hikayeye eklenen "ekonomik sorunlar" gibi temalar ve ortalamanın biraz üstünde seyreden teknik yeterlilik gibi başlıklar ile ortaya bir tür "toplama" sunan animasyon filminin en büyük eksisi ise Karlar Kraliçesi'nin ta kendisi. İlk filmdeki yenilgiden sonra büyük bir geri dönüş yerine, hikaye eksenini bambaşka bir karaktere kaydırarak tehlikeli bir yola adım atan Rus ekip Wizart Animation açık konuşmak gerekirse pek de doğru bir karar vermemiş.

Karlar Kraliçesi 2 filmi izleyenler, kısa süresiyle hızlı bir serüven vaat eden çalışma olduğunu anlamışlardır. Ve aksiyon sekanslarının sonlara sıkıştırılması yüzünden de büyük bir darbe yemiş. Günümüz küçük seyircileri için bile yavaş diyebileceğimiz akış bir süre sonra perdeden kopmanıza bile sebep olabilmektedir. Hızlı giriş yapan ancak sonrasında ağır ağır ilerleyen yapımın heyecan dolu doruğuna ulaşana kadar bazı minik izleyicilerin sıkılmaması işten bile değil. Her şeye rağmen izlenmeye değer bir yapım olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Keyifli seyirler.
Etiketler : Çocuk - filmi - sevenler - için - karlar - kraliçesi - 2 - seçildi! -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri