Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunda Analitik Geometri Alan Uzmanı Olmalı

Sarılar; “Müfredatta dokuz ayrı üniversitenin okutulmasını uygun bulduğu bilgi yazılım uyumlu milli ilmi keşifler müfredatta olmadan orta eğitimde ve dolayısı ile sanayi, teknoloji, uzay ve bir çok alanda başarı sağlanamaz" dedi.

13-06-2019 20:23

Haberler � DÜNYA


ANKARA (e-ha) Sarılar; “Müfredatta dokuz ayrı üniversitenin okutulmasını uygun bulduğu bilgi yazılım uyumlu milli ilmi keşifler müfredatta olmadan orta eğitimde ve dolayısı ile sanayi, teknoloji, uzay ve bir çok alanda başarı sağlanamaz" dedi.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunda Analitik Geometri Alan Uzmanı da olmalı ve bu konu ihmale gelmemeli.
Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunda incelediği kadarı ile bir tane Matematikçi (Alanında Analitik Geometri Uzmanı) bulunmadığını gören dünya tarihinde yeni ilmi keşifleri olan Samsunlu Bilim İnsanı Sayın Kerim Sarılar; “Bu gün sanayi, teknoloji ve uzayda ilerlemenin kaynağı elipsin analitiğine ve dolayısı ile bu alanda Analitik Geometri Uzmanı bulunmasına dayanmaktadır. Ve Pisada en zayıf olduğumuz alan matematiktir.
Bu kurulda alanında Analitik Geometri Alan Uzmanı bulunan on bir üniversiteden bir öğretim üyesinin bulunmasının yararlı olacağı düşüncemiz ile ilgili önerim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a talep yazımızla gönderildi” dedi.
TARİH ON BİR ÜNİVERSİTEYİ HAKLI ÇIKARACAK.
Mevcut müfredatın elipsin analitiğine dayalı olmadığını açıklayan dünya tarihinde yeni ilmi keşifleri olan Samsunlu Bilim İnsanı milli gururumuz Kerim Sarılar; “Müfredatta dokuz ayrı üniversitenin okutulmasını uygun bulduğu bilgi yazılım uyumlu milli ilmi keşifler müfredatta olmadan orta eğitimde ve dolayısı ile sanayi, teknoloji, uzay ve bir çok alanda başarı sağlanamayacağına tarih önünde hep birlikte şahit olacağımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a talep yazımızla gönderildi” dedi.
“Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr Ziya Selçuk sanayileri gezmesi ve görebilmesi halinde orada torna tezgâhlarında kalıp ve bir çok parça üretiminde milli ilmi keşiflerimizin müfredata konulma gerekçesi olan elipsin analitiği müfredatta kalacak ve sarılar çevirgeni ile dünya tarihini teknolojide ve uzay teknolojisinde derinden etkileyecek olan sarılar dönengesi müfredatta yerini alacaktır” dedi.
Sanayileri gezip gördüğünü Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr Ziya Selçuk’un da sanayileri gezip tespitler yapmaya davet eden dünya tarihinde yeni ilmi keşifleri olan Samsunlu Bilim İnsanı Sarılar; “Elipsin analitiğini içinde barındırmayan bir müfredat programı ile eğitim ve öğretimde, sanayimizde ve uzay bilimlerinde gelişme sağlanamaz. Başarılı olunamaz. Bu hususu televizyonda Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr Ziya Selçuk’la tartışmaya hazırım” dedi.
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri