Davutoğlu: Suriyelilerin sesi olmak için dünya liderlerine mektup yazacağım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, Suriyeli sığınmacı sorununun çözümü için dünya liderlerine mesaj yazacağını belirtti. Davutoğlu, `Uluslararası toplumun kayıtsız kaldığı Suriyelilerin sesi olmak için dünya liderlerine mektup yazacağım.` dedi.

20-09-2015 01:00

Haberler � GÜNDEM


ANKARA (CİHAN)- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, Suriyeli sığınmacı sorununun çözümü için dünya liderlerine mesaj yazacağını belirtti. Davutoğlu, "Uluslararası toplumun kayıtsız kaldığı Suriyelilerin sesi olmak için dünya liderlerine mektup yazacağım." dedi.

Başbakan Davutoğlu, sosyal medya platformu Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün ülkemizde bulunan Suriyeli sığınmacıların temsilcileri ile görüştüm. Pazartesi gününe kadar eylemleri sonlandırmalarını rica ettim. Suriyeli kardeşlerimiz seslerini dünyaya duyurdu. Artık normal hayata dönmeleri gerekiyor. Aylan bebeğin acısı hala yüreklerimizde. O günden beri ben de, Cumhurbaşkanımız da dünya liderleri ile konuşup konuyu gündemde tutuyoruz. Suriyelilere kapısını açan ülkelere gitmek isteyenleri göndermeye hazırız. Ama maalesef bugüne kadar hiçbir ülkeden teklif gelmedi. Uluslararası toplumun kayıtsız kaldığı Suriyelilerin sesi olmak için dünya liderlerine mektup yazacağım. Özellikle kadın ve çocukların çektiklerini dile getirmek için Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Suriyelilerin sesi olacağım. Türkiye, dünyanın gözlerini kapattığı Suriye'deki insanlık dramına asla sessiz kalmayacak."

CİHAN

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri