Demirtaş: HDP barajı aşacak, Pinokyo gibi uzayan burnunuzu kısaltacak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu`nun 30 Mayıs`ta Kazlıçeşme`de İstanbul mitingi yapmalarına izin vermemesiyle ilgili konuştu. Yasağa Antalya`dan tepki gösteren ve bunun kışkırtma olduğunu söyleyen Demirtaş, miting yapamasalar da İstanbul`da oy patlaması yapıp seçim zaferi kazanacaklarını ifade etti.

27-05-2015 02:18

Haberler � POLİTİKA


ANTALYA (CİHAN)- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu'nun 30 Mayıs'ta Kazlıçeşme'de İstanbul mitingi yapmalarına izin vermemesiyle ilgili konuştu. Yasağa Antalya'dan tepki gösteren ve bunun kışkırtma olduğunu söyleyen Demirtaş, miting yapamasalar da İstanbul'da oy patlaması yapıp seçim zaferi kazanacaklarını ifade etti.

'KENDİSİ CUMHURBAŞKANI YA NE KANUN TANIR, NE ANAYASA'

HDP'ye izin verilmezken aynı tarihte Yenikapı'da yapılacak Fetih kutlamasında Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın miting gerçekleştireceğini hatırlatan Demirtaş, "Tabi kendisi Cumhurbaşkanı ya ne kanun tanır, ne anayasa. Her yer Cumhurbaşkanına serbest. Devletin uçağıyla, devletin imkanlarıyla, devletin parasıyla AKP mitingleri yapmak onlara serbest ama HDP

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri