DİVAL SANATÇISI NUR DİKİLİTAŞ`TAN YENİ SERGİLER

TBMM Dolmabahçe Milli Saraylar Müzesinde açtığı `Dival İşleme Tekniği İle Osmanlı Padişah Tuğraları Sergisi`ile büyük sükse yapan,izleyicilerden tam not alan Dival Sanatçısı Nur Dikilitaş,yeni sergiler için şimdiden kollarını sıvadı.

20-10-2015 13:47

Haberler » TÜRKİYE


TBMM Dolmabahçe Milli Saraylar Müzesinde açtığı "Dival İşleme Tekniği İle Osmanlı Padişah Tuğraları Sergisi"ile büyük sükse yapan,izleyicilerden tam not alan Dival Sanatçısı Nur Dikilitaş,yeni sergiler için şimdiden kollarını sıvadı.

Dival sanatçısı Nur Dikilitaş'ın dival tekniği ile işlediği padişah tuğralarından oluşan "Dival İşleme Tekniği ile Osmanlı Padişah Tuğraları Sergisi''ne istanbullu sanatseverlerin yoğun ilgi göstermesi Sanatçı Nur Dikilitaş'ın heyecanını arttırarak ,yeni sergiler için ara vermeden çalışmalarına hız vermesini sağladı.

TBMM Himayesinde Dolmabahçe Milli Saraylar Müzesinde açtığı ve 47 eserden oluşan,"Dival İşleme Tekniği İle Osmanlı Padişah Tuğraları Sergisi"ne İstanbullu Sanatseverlerin yanısıra Konya Milletvekili Dr. Abdullah Ağralı ile İstanbul Milletvekili İsmet Uçma'nın yanısıra Sultan II. Abdulhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu da katılarak sergiye övgüler yağdırması SanatçıNur Dikilitaş'a büyük moral kaynağı oldu.

Elektronik haber Ajansı Ankara Temsilcisi Abdullah Ortaç'a özel açıklamalarda bulunan Konyalı Dival Sanatçısı Nur Dikilitaş,aldığı tepkilerin çok olumlu olmasının kendisini heyecanlandırdığını belirtrek,Yurt içi ve Yurt Dışı sergiler için teklif aldığını belirten, Dikilitaş,yeni Sergilerinin daha çok ses getireceğini belirterek,çalışmalarına şimdiden hız verdiğini açıkladı.

Abdullah Ortaç (e-ha) ANKARA

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN