Doğru metotlarla dil öğrenmek sihir değil bilim

Ezbere dayalı öğrendiğimiz her bilgiyi en fazla 21 gün sonra unutmak için aklımızda tutuyoruz. Pasif olarak edindiğimiz bilgileri reel dünyada hayata geçiremiyor ve verdiğimiz emeklerin boşa gittiğini düşünüyoruz.

16-04-2019 13:34

Haberler � EĞİTİM


ANKARA (e-ha) Ezbere dayalı öğrendiğimiz her bilgiyi en fazla 21 gün sonra unutmak için aklımızda tutuyoruz. Pasif olarak edindiğimiz bilgileri reel dünyada hayata geçiremiyor ve verdiğimiz emeklerin boşa gittiğini düşünüyoruz.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Okul hayatının önemli bir kısmında yabancı dil eğitimi görmemize rağmen İngilizce hala bazılarımız için bir tabu olarak kalıyor. Çünkü çoğumuz yanlış yöntem ve tekniklerin kurbanı oluyoruz. Bu aşamada tamamen bilimsel bir zeminde ele alınan ve insanların dil öğrenme yetilerine odaklanan bir sistem yarattıklarını söyleyen Berlitz Dil Okulları Müdürü Çağdaş Kardaş, doğru tekniklerle dil öğrenmenin çok kolay olduğunu vurguluyor.
Yabancı dil öğrenmek için ezberleri unutmalısınız!
Ezbere dayalı öğrendiğimiz her bilgiyi en fazla 21 gün sonra unutmak için aklımızda tutuyoruz. Pasif olarak edindiğimiz bilgileri reel dünyada hayata geçiremiyor ve verdiğimiz emeklerin boşa gittiğini düşünüyoruz. Bu noktada herhangi bir yabancı dili öğrenmek ve başarıya ulaşmak için eski ve geleneksel yöntemlerden uzaklaşmak şart.
Etkin ve hızlı şekilde İngilizce öğrenmek mucize değil
Geleneksel dil öğrenme yöntemlerinden ayrılan Berlitz Metodu; konuşma, pratik yapma ve aktif öğrenim temelleri üzerine inşa edilmiştir. Dayandırıldığı temeller klasik dil öğrenme süreçlerinden ayrılarak, kişileri kısıtlayan sınırları kaldırır. En önemli özelliği beynin dil öğrenme yaklaşımını rehber kabul ederek bilimsel gerçekler çerçevesinde bir eğitim modeli sunmasıdır. Formül öğretmez, ezberlerle zaman kaybettirmez. Gerçek hayat senaryoları üzerine kurulan bu metod, gerçek hayatta rahatlıkla kullanılabilecek veriyi sağlar. Kurallar ve formüller ile pasif bir öğrenme kıskacına sıkışmasına neden olmaz. 
Eğitim metodu; diyalog ve role-play içeriklidir
Kendi anadilinde eğitim veren eğitmenler aracılığıyla yürütülen bu süreçte; sürekli pratik yapmanın başrolde olduğunu söyleyen Çağdaş Kardaş; “Gerçek hayat senaryoları derslerimizin en önemli adımıdır. Klasik ezberci anlayıştan tamamen uzak konuşma ve dinlemeyi ön planda tutuyoruz. Bu iki prensibi okuma ve yazma ile destekleyerek grameri formül olmaktan çıkarıyoruz. 
Berlitz ders akışı aktif öğrenme olarak ilerler
İlk adımda öğrenci, sınıfta yabancı eğitmenlerle Berlitz Metodu ile çalıştırılıp, sürekli pratik yaparak öğrenir. İkinci aşamada metoda göre hazırlanmış Berlitz ders kitaplarıyla programını takip eder, okuma ve gramer egzersizleri yapar. Son aşamada ise sınıfta yaptığı egzersizleri pekiştirmek, tekrar etmek ve yeni kelimeler öğrenmek için öğrenciye programını takip eden sınırsız ve ücretsiz multimedya desteği verilir. Birbiriyle entegre ilerleyen bu süreçte, kontrol noktalarında değerlendirme yapılır ve diğer bir kura eksiksiz geçilmesi sağlanır.
Neden Berlitz metodu?
Türkçe kullanmaz ve çeviri yapılmaz,
Ezberci yöntem kesinlikle kullanılmaz,
Kağıt üzerinde kalan bilgiler değil, gerçek hayatta kullanılacak veriler sağlanır,
Bol bol tekrar yapılır,
Üç ayrı kontrol noktası vardır ve eksikler önceden tespit edilir. 
Konu bağlantılı gramer eğitimi vererek öğrenme sürecini kapsamlı bir şekilde ele alır.
www.berlitz-istanbul.com
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Doğru - metotlarla - dil - öğrenmek - sihir - değil - bilim -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Mehmet Adak
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız

bahis siteleri