Dünya dönüyor

Mevlüt Yiğit

27-09-2011 07:00


Devrinin meşhur bilim adamı Galileo, "Dünya Dönüyor" demişti. Dünya dönüyor. Evet dünya dönüyor hem de internete dönüyor. Bunu farkedemeyenler yerinde saymaya devam ediyor. Erken farkedenler ise bu döngüden nasibini alıyor. Zamanında sadece internet haberciliği olarak yola çıkan bir site bünyesinden hem televizyon hem de gazete çıkardı. Haber Türk bu konuda en çarpıcı örnektir bana göre.

Gazeteler basılı nüshalarının yanında internet haberciliğine de girmek zorunda kaldı. Televizyonlar internet üzerinden canlı yayınla seyirci kitlesini arttırma yoluna gidiyor. Dergiler konularını web üzerinden sergiliyor, kitaplar artı e-kitap olarak okuyucuya sunuluyor. 

Google bu noktada en çok yapılması gerekeni yaptı. Herkesin bilgiye en hızlı ulaşabilmesinin yatırımını yaptı ve devam ediyor. Google için nice 13 yıllar dilerken dünyanın döndüğünün farkedilmesini diliyorum...

Google 13. yıldönümünü 27 eylül günü kutladı. Hayırlı uğurlu olsun. Google 12 yılı geride bıraktı demektir. Google haberler Türkiye de yayın hayatında 3 yılı geride bıraktı. Biz de e-Haber Ajansı (e-ha) Olarak 4 yılı geride bıraktık. Google, insanlık için 21. yüzyılın en önemli bir icadı olan internetin en anlamlı portalı bence. 

Dünya Google uygulamaları ile daha güzel dönüyor. Tebrikler Google, nice 13 yıllara...

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN