e-Haber Ajansı (e-ha) Tanıtım yazısı

Mevlüt Yiğit

03-03-2012 07:00


e-Haber Ajansı (e-ha) Nedir? Haber Üretip yayıncıların hizmetine sunan tedarikçidir.

e-Haber Ajansı (e-ha) Ne Zaman Kurludu? 18 Mayıs 2007

e-Haber Ajansı (e-ha) Amacı Nedir? Kaliteli, Kaynağından, Özgün ve Doğru Haberler...

e-Haber Ajansı (e-ha) Nerede Kuruldu? Mekan Önemli değil, "İnternetin Olduğu Her Yerden, İnternetin Olduğu Her Yere Haber"  Şu anda İstanbul, Ankara, Adana, Konya, Trabzon, Malatya, Karaman gibi illerde temsilcileri var. Basın Danışmanları ve PR kuruluşları tarafından da haberler gönderiliyor.

e-Haber Ajansı (e-ha) Ne Yapıyor? Hergün yeni olayları yeni gelişmeleri haber yapıyor.

e-Haber Ajansı (e-ha) Kim Kurdu? Bir Grup gazeteci ile birlikte Mevlüt Yiğit

e-Haber Ajansı (e-ha) Niçin Kuruldu? Herkes haberi tüketiyor, Ya da birbirinden alıyor. Ama önemli olan ÜRETİM. Ajans haber üretimi yapmak için kuruldu. Ahlaka ve Kanuna aykırı olmayan, kopya olmayan haberler değerlendiriliyor.

Ajansın Logosu ve Anlamı Nedir?  Küçük harf e iddiasız olduğunu, e-maildeki e-devletteki (e-) ile aynı. (h) Haber (a) da Ajans parantez de dağımlasın ve derli toplu dursun diye var (e-ha). Küçük e harfi aynı zamanda elektronik alem interneti anlatıyor. Etrafını saran hilal ise müslümanları ve türkleri temsil ediyor. 

e-Haber Ajansı (e-ha) ile Nasıl Çalışılır? Haber üretiminde, editörlüğünde ya da tüketim mecrasında yer alarak e-Haber Ajansı (e-ha) ile çalışılır. 

e-Haber Ajansı'nın Diğer Ajanslar Arasındaki Yeri Nedir? Haber üretip servis yapan Türkiye'deki 10 haber ajansından biri. Ziyaret edilme sırasına göre de 5. sırada.

e-Haber Ajansı (e-ha) Teknik Olarak Nasıl İşlyor? Haber, Muhabirler, Basın danışmanları ya da Basın bülteni yazan makamlar tarafından üretiliyor. Ajansın panelinde yer alan haber Redaksiyon ekibi tarafından okunup yayınlanıyor. Servise hazır haberler servis yapılıyor. Aboneler manuel olarak veya both marifetiyle servis edilir. Okuyucu haber sitelerinden okumaya başlar...

e-Haber Ajansı (e-ha) Kimlere Haber servisi Yapıyor?  İnternet üzerinden yayın yapan haber sitelerine.

e-Haber Ajansı (e-ha) Günlük ortalama kaç haber üretiyor? Günlük ortalama 40 ve yukarısı haber üretiyor. Aylık üretilen haber sayısı: 1200 (Binikiyüz)

e-Haber Ajansı (e-ha) tarafından yayınlatmak istediğimiz haber nasıl gönderebiliriz? Haber Gönder Panelinden http://abone.e-haberajansi.com/gonder.php  

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN