e-Haber Ajansı ile Haber Sitesi

Mevlüt Yiğit

04-12-2011 07:00


Türkiye'de Haber Ajansları arasında yerini alarak ilk 6. sıraya yerleşen e-Haber Ajansı ve aynı zamanda Haber Sitesi olan e-haberajansi.com hakkında kısa bir değerlendirme..
2007 Yılında "Kaynağından Haber" sloganıyla çıkıp "İnternetin Olduğu Her Yerden, İnternetin Olduğu Her Yere Haber" sloganıyla yoluna devam eden e-Haber Ajansı (e-ha) hamlelerine devam ediyor.
18 Mayıs 2007 tarihinde kurduğumuz Elektronik Haber Ajansı (e-ha), www.e-haberajansi.com web adresi üzerinden yayın yapıyor. e-Haber Ajansı, haber üretimi, yayını ve servisine aralıksız devam ederken 2011 yılından itibaren hem Haber Sitesi hem de Haber Ajansı olarak yoluna devam kararı aldı.
Google'un Türkiye'deki haber sitesi olan Google News tarafından başından beri kaynak gösterilerek haberleri indekslenen e-Haber Ajansı, www.e-haberajansi.com üzerinden Haber Sitesi olarak hizmet vermeye devam ederken, abone.e-haberajansi.com üzerinden de Haber Ajansı olarak haber üretimi, yayını ve servisine devam edecek. AA, CİHAN, DHA ve İHA'dan sonra haber üretimi ve BOT marifetiyle otomatik servisi yapan e-Haber Ajansı Alexa verilerine göre de 6. sırada en çok ziyaret edilen haber ajansı olma özelliğini koruyor.
Haber Sitesi olarak yoluna devam eden e-haberajansi.com, kendi ürettiği özgün haberlerle okuyucularına hizmet verirken zenginlik olsun diye ulusal ajanslardan da haber temin ediyor.
GÜNCEL
Haber Sitesi kategorilerinde en çok okunan kısmını güncel haberler oluşturuyor. gün içinde ülke gündeminde ne oluyorsa anında Haber Sitesi güncel kategorisinde yer alıyor.
POLİTİKA
Haber Sitesi kategorilerinden Politika kategorisinde TBMM'de temsil edilen partiler, hükümet ve muhalefet ile Parlamento'da milletvekili olmayan partilerden de haberlere yer veriliyor.
DÜNYA
Haber Sitesi kategorilerinden Dünya kategorisinde ise özellikle yurtdışında meydana gelen önemli olaylar ve bazı özel çalışmalara yer veriliyor.
EKONOMİ
Haber Sitesi kategorilerinden Ekonomi kategorisinde Altın fiyatları, döviz dalgalanmaları, borsa ve diğer ekonomi haberleri yer alıyor. Özellikle güncellenen Altın fiyatları haberimize her gün binlerle okuyucu bilgi için geliyor ve doğru adrese yönlendiriliyor.
SEÇİM 2014
Haber Sitesi kategorilerinden Seçim 2011 Genel kategorilerini ihtiyaca göre yayına veriyoruz ihtiyaç kalmadığında pasif duruma getiriyoruz.
OTOMOBİL
Haber Sitesi kategorilerinden Otomobil kategorisinde Yerli yabancı otomobil markaları, yeni fiyatlar, kampanyalar ve ikinci el otomobil haberlerine yer verilmektedir.
EĞİTİM
Haber Sitesi kategorilerinden Eğitim kategorisinde Üniversite eğitiminden İlköğretim hatta anaokulu eğitimine kadar eğitimin bütün dalları ile ilgili haberlere yer veriliyor. Sınav soru ve sonuçlarının açıklanmasında yol gösterici haberlere yer veriliyor.
KÜLTÜR / SANAT
Haber Sitesi kategorilerinden Kültür Sanat kategorisinde ise daha çok konferans toplantı kültür ve sanatla ilgili haberlere yer veriliyor.
SAĞLIK
Haber Sitesi kategorilerinden Sağlık kategorisinde sağlıkla ilgili ve sağlık kuruluşları ile ilgili haberler yer alıyor. Hastaneler ve hastalıklar ile doktorların yaptıkları bilgilendirici sağlık haberlerine yer veriliyor
SPOR
Haber Sitesi kategorilerinden Spor kategorisinde maç sonuçları, canlı yayın ve canlı anlatımlarla okuyucuların spor konusundaki ilgi istek ve taleplerine cevap veriliyor. Futbol ve Basketbol yanında diğer spor dallarına da yer veriliyor.
TÜRKİYE
Haber Sitesi kategorilerinden Türkiye kategorisinde ise ağırlık olarak Türkiye coğrafyasının her il ve ilçesinden gelen yerel haberlere yer veriliyor. Valilik, Kaymakamlık haberleri, Belediye basın açıklamalarına Türkiye kategorisinde yer veriliyor.
TEKNOLOJİ
Haber Sitesi kategorilerinden Teknoloji kategorisinde İnternetten sanal âlemdeki gelişmelere cep telefonu, bilgisayar, haberleşme teknolojilerine kadar geniş yelpazede teknoloji haberlerine yer veriliyor. Yeni çıkan teknolojik ürünler ve bu ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgilere yer veriliyor.
NEWS ENGLISH
Haber Sitesi kategorilerinden News English kategorisinde ise özellikle yabancıları ilgilendiren konulardaki haberlerimizi ingilizce haber editörümüzün de incelemesinden sonra yayına veriyoruz. Bu kategoride yayınlana haberlerimizi birçok ilgili Üniversite çevreleri takip ettiği gibi, ABD Başkanı Barack Obama'nın e-mailine dahi gönderildiğini bir araştırmamızda tespit ettik.
Daha ayrıntılı bir gözlem için www.e-haberajansi.com adresimizi ziyaret ederek gözlem yapabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN