Engelli Bireyler, “Bitmeyen Resim” İle engelleri aşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü’(İSEM)nden eğitim alan engelli bireyler, 1500 Metre uzunluğundaki “Bitmeyen Resim” adlı çalışmayla engelleri aşıyor.

27-04-2016 09:10

Haberler » SAĞLIK


İSEM merkezlerinden hizmet alan engelli öğrenciler, farklı organizasyon ve mekânlarda  “Bitmeyen Resim” adlı çalışmayla halkın beğenisini, takdirini kazanmaya devam ediyor. 
 
“Bitmeyen Resim” adlı Eser, 1500 Metre Uzunluğu ile Bir Rekora İmza Attı.  
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü’nde farklı branşlarda eğitim ve rehabilitasyon desteği alan engelli bireyler; “Bitmeyen Resim” isimli çalışmaları ile 23 Nisan kutlamalarında da ilgi odağı oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin farklı ilçelerde hizmet verdiği Engelliler Müdürlüğü Merkezleri’nden eğitim alan engelli bireylerin yapmış olduğu “Bitmeyen Resim” adlı eser,  ölçüleriyle bir rekora da imza atıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan alanında uzman sanat eğitmenlerinin rehberliğinde, 5 yıl boyunca farklı tekniklerle engelli bireyler tarafından özgünce yapılan “Bitmeyen Resim” adlı çalışma; 50 cm genişliğe ve 1500 Metre uzunluğa sahip. Şenliğe katılan çocuk ve ailelerin yoğun ilgi gösterdikleri resim çalışması; farklı renk tonları, değişik formlarda kompozisyonları ile ziyaretçilere görsel şölen sunarken yeteneğin engel tanımayacağını bir kez daha ortaya koydu. Ayrıca İBB tarafından kutlama meydanına  çocuklar için kurulan “Açık Hava Resim Atölyesi”ne, ailelerin çocuklarıyla beraber neşeyle katılması gözlerden kaçmadı. 
 
İBB’den 4 Milyon 575 Bin 133 Seans Eğitim ile Engelli ve Ailelerine Büyük Destek.
 
162 binin üzerinde engelli ve ailesine hizmet ulaştıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, engelli ve ailelerinin kişisel ve sosyal yeterliliklerini arttırarak öz güveni yüksek bireyler olarak sosyal yaşama katılabilmeleri için pek çok alanda engelli ve ailelerine eğitim desteği sunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlıktan öz yaşam becerilerine, müzikten görsel sanatlara, kültürel hayattan spora değin değişik branşlarda 4 Milyon 575 Bin 133 Seans engelli ve ailelerine eğitim verilerek büyük bir destek sağlandı. 
 
(e-ha)
Etiketler : Engelli - Bireyler - - “Bitmeyen - Resim” - - İle - engelleri - aşıyor -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN