Fortinet, 2019 ilk çeyrek finansal sonuçları açıkladı

Ken Xie, 2019'a ürün ve çözümlerimize olan yoğun talebi gösteren güçlü bir başlangıç yaptık. 2019'un sektör büyümesini geride bırakan, kapsamlı, entegre ve otomatik Security Fabric platformumuza gösterilen yoğun müşteri talebi ve işimizde yakaladığımız ivmeyle güç kazandığımız bir yıl olacağını öngörüyoruz.

30-05-2019 12:37

Haberler � EKONOMİ


 
ANKARA (e-ha) Ken Xie, 2019'a ürün ve çözümlerimize olan yoğun talebi gösteren güçlü bir başlangıç yaptık. 2019'un sektör büyümesini geride bırakan, kapsamlı, entegre ve otomatik Security Fabric platformumuza gösterilen yoğun müşteri talebi ve işimizde yakaladığımız ivmeyle güç kazandığımız bir yıl olacağını öngörüyoruz.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Fortinet firması, 2019 yılı birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (Nasdaq: FTNT), 31 Mart 2019'da sona eren 2019 yılı birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını duyurdu.
2019'un birinci çeyreğine ait önemli finansal rakamlar
Toplam gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 artarak 472, 6 milyon dolara ulaştı.
Faturalandırmalar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artarak, 551,6 milyon dolara ulaştı.
Ertelenmiş gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artarak 1,77 milyar dolara ulaştı.
GAAP faaliyet kârı: yüzde 11
GAAP dışı faaliyet kârı: yüzde 20
GAAP'ye göre seyreltilmiş hisse başı net kâr 0,34 dolar
GAAP dışı seyreltilmiş hisse başına net kâr 0, 46 dolar
İşletme faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışı 201, 3 milyon dolar
191,1 milyon dolar değerinde serbest nakit akışı
Fortinet Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Kıdemli Baş Yönetici Ken Xie konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ”2019'a ürün ve çözümlerimize olan yoğun talebi gösteren güçlü bir başlangıç yaptık. 2019'un sektör büyümesini geride bırakan, kapsamlı, entegre ve otomatik Security Fabric platformumuza gösterilen yoğun müşteri talebi ve işimizde yakaladığımız ivmeyle güç kazandığımız bir yıl olacağını öngörüyoruz."
 
Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 400 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Fortinet - - 2019 - - ilk - çeyrek - finansal - sonuçları - açıkladı -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri