GittiGidiyor'da staj için başvurular başladı

Hızla büyüyen e-ticaret sektörüne gençlerin ilgisinin arttığını ifade eden GittiGidiyor Çalışan Deneyimi (İnsan Kaynakları) Direktörü Murat Yüksel, bu doğrultuda GittiGidiyor'a yapılan staj başvurularında da her geçen yıl bir önceki yıla göre artış gözlemlediklerini ifade etti.

28-05-2019 01:44

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha) Hızla büyüyen e-ticaret sektörüne gençlerin ilgisinin arttığını ifade eden GittiGidiyor Çalışan Deneyimi (İnsan Kaynakları) Direktörü Murat Yüksel, bu doğrultuda GittiGidiyor'a yapılan staj başvurularında da her geçen yıl bir önceki yıla göre artış gözlemlediklerini ifade etti.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, sunduğu staj imkânıyla stajyerlerin kariyer hedeflerindeki ilk adımı güçlü bir şekilde atmalarını sağlıyor. Üniversite öğrencilerinin staj yaparken yapılan işlere katkı sunmayı ve aldıkları eğitimi pratikle birleştirmeyi önemsediklerini belirten GittiGidiyor Çalışan Deneyimi Direktörü Murat Yüksel, “Bu beklentiye uygun olarak GittiGidiyor'da staj yapan öğrencilerin tüm projelerde aktif görev almasını sağlıyoruz” dedi.  
Stajyerlerine iş hayatı tecrübesini tam anlamıyla kazandırmayı amaçlayan Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, öğrencilere projelerde aktif görev alabilecekleri bir staj programı sunuyor. Staj programı kapsamında stajyerler tüm ekip içi toplantılara katılırken, iş süreçlerinde tecrübe edinme imkânına sahip oluyor. GittiGidiyor'da yaz dönemiyle birlikte uzun dönem staj yapmak isteyen öğrenciler kurumsal.gittigidiyor.com/stajyer adresi üzerinden başvuruda bulunabiliyor. 
“Gençlerin e-ticarete ilgisi giderek artıyor”
Hızla büyüyen e-ticaret sektörüne gençlerin ilgisinin arttığını ifade eden GittiGidiyor Çalışan Deneyimi (İnsan Kaynakları) Direktörü Murat Yüksel, bu doğrultuda GittiGidiyor'a yapılan staj başvurularında da her geçen yıl bir önceki yıla göre artış gözlemlediklerini ifade etti. Yüksel, “E-ticaretin hızla büyümesi, bu alanı üniversiteli öğrenciler için cazip hale getiriyor. Geçen yıl Türkiye'nin pek çok ilinden yüzlerce staj başvurusu almıştık. Bu yıl da staj programımıza ilginin yoğun olacağını öngörüyoruz” diye konuştu. Sektörel etkinin yanı sıra GittGidiyor'un “Türkiye'nin en iyi işverenleri” arasında yer alması ve son iki yıldır kendi kategorisinde birinci olmasının da gençler için önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Yüksel, son yıllardaki önyazılarda “Türkiye'nin en iyi işverenlerinden birinde staj yapmak isterim” gibi ifadelerle sıkça karşılaştıklarını dile getirdi.
“Gönüllük projelerine katılmaları önemli”
Stajyerleri seçerken, adayların e-ticarete ve GittiGidiyor'a olan ilgilerine ek olarak tek belirleyici kriterlerinin gönüllülük olduğunu ifade eden Murat Yüksel, “Öğrencilerin daha önce sivil toplum kuruluşlarında veya okul kulüplerinde gönüllü olarak çalışmış olmalarını önemsiyoruz. Çünkü erken yaşlarda sosyal sorumlulukla ilgilenen gençlerin ileride gelişmiş sorumluluk bilinciyle katma değerli işler yapacaklarına inanıyoruz. Öte yandan, cinsiyet eşitliği politikamız doğrultusunda stajyer seçiminde kadın-erkek dağılımına da özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve Türkiye'nin ilk online pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki öncü konumunu daha da güçlendirdi. 23 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50 kategoride 15 milyon ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Saniyede 1 ürünün satıldığı site, 9 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla satışının %50'sini mobilden gerçekleştirmektedir. Great Place to Work tarafından belirlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri-2019 listesinde 1'inci olan GittiGidiyor, işyerinde çeşitlilik politikası ve uygulamalarıyla Diversity Özel Ödülü'nü de almaya hak kazanmıştır. www.gittigidiyor.com
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri