GÖKÇEADA

Gökçeada

05-06-2015 00:15

Haberler » TURİZM - TATİL


Gökçeada’nın gözde plajları, koyları vardır. Yıldız koyu da gelen turistlerin en çok tercih ettiği koylardan bir tanesidir. Gözden uzakta olmak isteyen herkesin tercih edebileceği muhteşem bir koy. Gökçeadanın  merkezine kendi aracınızla 10 dakika sürecek olan bu koy, Kaleköy ve Yeni Bademli gibi köylere de 10 dakika yürüme mesafesindedir.  İster yürüyerek doğanın tadını çıkararak gelin buraya ister tepe dağ gezerek bisiklet ile ulaşın. Önemli olan ortak noktanız buraya nasıl gelirseniz gelin harika ve keyifli vakit geçirmeniz olacaktır. Araca gerek yok esen meltemi iliklerinizde hissedinceye kadar yürüyün. Sonrasında bu koyda ada sularının cazibesi sizi içine çekecektir.

 

Yıldız Koyu, Türkiyenin ilk Sualtı Milli Parkını koruma altına alan tampon bölge olarak sayılabilir. milli parkın bir ucuna karadan ulaşılabileceğiniz tek koyu olma özelliğine sahiptir. 

Koyun sularında yüzerken siz kendinizi bir akvaryumda hissedebilirsiniz.  Tabi ki bu koyda yaşayabileceğiniz tek ayrıcalık olmayacaktır. Koyu çevrelemiş olan kayalar size özel şezlong görevini üstlenebilirler. Burada güneş banyosu yapmaya hazır mısınız?  Doğallığı bozmadan kayaların üzerine monte edilmiş ve yerleştirilmiş merdivenleri kullanarak havuza giriyormuş gibi denize dalabilirisiniz.  

 

Koyun sağ tarafında yer alan özel olarak yapılmış patikadan adım adım ilerleyerek Milli Sualtı Parkı’nın içine doğru ilerleyerek diğer koylara geçiş yapabilirsiniz. Bu sahada balık avı yapmak yasaktır. Bu sebeple tamamen korunmuş olan sularda dalış imkânını bulabilmeniz size sağlanan diğer ayrıcalıktır.

 

Adanın merkeze en yakın koyu olmasına karşın her daim çok sakin olan ve rahatça denize girebileceğiniz bu Koy'da gece oluşan metafor olaylarına da şahit olabilirsiniz. Çünkü bulutlu olmaz ve genellikle gökyüzü berraktır. Yıldız koyuna yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız Kaleköydeki butik oteller veya pansiyonlarda ya da Yeni Bademlideki şirin Gökçeada pansiyonlarında yerinizi ayırtmalısınız.

Yalız bu Yıldız Koyunda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Çok çabuk derinleşebilen özelliği ile burada dalış yapacak kişilerin ya da yüzmeyi planlayan kişilerin profesyonel olması gerekir. Ayrıca göreceğiniz ve belki de bir daha aynı manzaraya şahit olamayacağınız eşsiz güzellikleri ve denizde yaşayan canlılarla birkaç saatlik yaşamınızı ölümsüzleştirmek için kesinlikle sualtı kameranızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Keyifli tatil geçirmeniz dileği ile diğer gezilecek alanlarla ilgili tüm bilgileri www.gokceadam.net adresinden öğrenebilirisiniz.

Etiketler : GÖKÇEADA -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN