Hafta sonu hava durumu nasıl olacak

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Türkiye'yi cumadan sonra nasıl bir hava durumu bekliyor.? Cumartesi ve pazar günü yağış mı var yoksa güneşli bir hava mı bekliyor.

07-01-2016 19:28

Haberler � GÜNDEM


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Cuma günü havalar serin olacak, İç Anadolu bölgesinde ki pek çok ilde yağmur, kara dönüşecek .Çankırı, Çorum, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde kar yağışları diğer illerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek. Ege kıyı şeridinde ise yağmur devam edecek. Karadeniz kıyı şeridinde yağmur devam ederken Kastamonu’da ise kar görülecek. Erzincan, Erzurum, Ağrı, Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde ise yoğun şekilde kar yağışları devam ederken Akdeniz kesiminde ise yağmur devam edecek .

Cumartesi günü ise yağışlar biraz daha doğuya kayacak, Batı’da ise güneş yüzünü göstermeye başlayacak. Antalya çevresinde yağmur görülürken gündüz sıcaklık artışı görülebilir. Doğu bölgesinde ve Doğu Karadeniz de yağış devam edecek. Batı’da Meteoroloji’nin vermiş olduğu bilgiye göre Cumartesi yağış yok.

Cumartesi görülen güneş Batı bölgesinde Pazar günü yerini yağmura bırakırken doğu da ise parçalı bulutlu bir hava hâkim olacak. Doğuda görülen güneş hava sıcaklıklarını biraz daha artıracak.
İstanbul Cuma günü çok bulutlu cumartesi parçalı bulutlu Pazar günü ise çok bulutlu bir haça hakim olacak.
Ankara’da Cuma günü karla karışık yağmur beklentisi varken cumartesi ve Pazar günü ise güneşli bir hava hakim olacak 
İzmir’de Cuma günü yağış gözüküyor. Cumartesi güneş kendini gösterirken Pazar günü ise tekrar yağışlı havanın etkisi altına girecek 

 

 

Etiketler : Hafta - sonu - hava - durumu - nasıl - olacak -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri