Abbas "Benyamin Netanyahu'nun barışa inanmıyor"

Total Views : 504
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Rusya ile İsrail arasındaki diplomatik ilişkilerin 45. kuruluş yıldönümünde Rus gazetecilere demeç veren Filistin lideri Abbas, İsrail'le diyaloğa hazır olduklarını söyledi.

Rusya ile İsrail arasındaki diplomatik ilişkilerin 45. kuruluş yıldönümünde Rus gazetecilere demeç veren  Filistin lideri Abbas,  İsrail'le diyaloğa hazır olduklarını söyledi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'le diyaloğa hazır olduklarının altını çizerek İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun barışa inanmadığını ve bundan dolayı onunla anlaşmanın imkansız olduğunu açıkladı.

 1992 yılında  İlk kez 8 ay boyunca İsrail'le gizli diyalog kurduklarını hatırlata Abbas geçici Filistin yönetiminin kurulmasını öngören Oslo Anlaşması kapsamında mutabakat sağlanarak Kudüs, sığınmacılar, sınırlar ve güvenlik gibi müzakere gündemine eklenecek konuların belirlendiğini keydetti.  Filistin Lideri Abbas, "Maalesef dönemin İsrail Başbakanı İzak Rabin anlaşmadan bir yıl sonra aşırı sağcılar tarafından öldürüldü ve taraflar arasındaki diyalog durdu" dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha)