PayTR, KiraPratik ile hayatları kolaylaştırmaya devam ediyor

Total Views : 182
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Kira ödemeleri de tamamen dijitale dönüşüyor

PayTR, kira ödeme ve yönetimi sunan platform KiraPratik ile yaptığı işbirliğiyle; kiracılara ödemelerde büyük bir kolaylık ve yenilik sunuyor. Bundan böyle kiracılar, kiralarını isterlerse ön ödemeli kartlar, banka kartları ya da kredi kartları ile ödeyebiliyor, düzenli ödeme talimatı verebiliyorlar. Bu sayede hem kiraların unutulma problemi ortadan kalkıyor hem de nakitsiz topluma yönelik bir adım daha atılıyor.

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR ile KiraPratik işbirliği, kiracılara ödeme sorunlarını giderecek büyük bir kolaylık sunuyor. Artık kiracılar, PayTR ödeme altyapısı sayesinde kira ödemelerini ön ödemeli kartlar, banka kartları ya da kredi kartlarıyla güvenli ve hızlı bir biçimde gerçekleştiriyor.

KiraPratik, kira bedelini anlaşmalı olduğu bankaların kurum ödeme sayfalarında fatura ödemesine benzer şekilde göstererek tahsilatların gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Bu sayede kira ödemeleri, EFT/Havale gibi ödeme yöntemlerinin dışına çıkartılarak, daha şeffaf ve raporlanabilir bir hale dönüştürülüyor.

PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “PayTR olarak ‘Hayatı Kolaylaştırma' misyonumuz doğrultusunda işletme ve tüketicilere yönelik yeni ürünlerimizi bu yıl da müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda son işbirliğimizi KiraPratik ile gerçekleştirdik. Artık KiraPratik kullanıcıları ve müşterilerimiz, mülk sahiplerine yapacakları kira ödemelerini istedikleri ön ödemeli kart, banka kartı ya da kredi kartı kullanarak yapabilecekler. Kira ödemelerini de tamamen dijitale dönüştürme isteğimiz doğrultusunda çözüm ortağımız KiraPratik ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği, hayatları kolaylaştırmanın dışında aynı zamanda nakitsiz toplum hedefine yönelik bir adım. Önümüzdeki süreçte de hayatları kolaylaştırmaya, süreçleri dijitalleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

KiraPratik Yöneticisi Onur Gürlevük ise, “Hızlı ve pratik çözüm üretmek için PayTR'ın sanal pos altyapısını kullanarak kira takip sürecine yeni nesil bir yaklaşım getiriyoruz. Mülk sahibine sağladığı faydaların yanı sıra kiracının da ödeme süreçlerini kolaylaştıran KiraPratik, PayTR altyapısı üzerinden kart ile ödeme imkanı sunuyor” dedi.

KiraPratik nasıl kullanılıyor?

Mobil uygulama ve/veya web sayfası aracılığıyla ev sahibi ile kiracı KiraPratik sistemi üzerinde buluşuyorlar. Ev sahibi sisteme mülk ve sözleşme bilgilerini girerek kiracısını sisteme davet ediyor. Kiracı, kendisine gelen davetle sisteme üye oluyor ve ev sahibi tarafından üretilmiş kontrata ait bilgileri kontrol ederek onaylıyor. Uygulama içinde yer alan takvimle ev sahibi mülküyle ilgili hatırlatmaları (zam dönemi, vergi dönemi, kiranın ödenip ödenmediği vb.) ve KiraPratik tarafından kendisi adına alınan aksiyonları takip edebiliyor. Sistemde yer alan raporlama ekranları sayesinde mülk sahibi toplam kira geliri ya da masraflarına ait finansal analizleri yapabileceği gibi, aynı ekranlardan kiracılarının kira ödeme performansı ve varsa alınan aksiyonlarla ilgili özet bilgilere de kolaylıkla ulaşabiliyor. 

PayTR hakkında 

2009 yılında kurulan, 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olan PayTR Ödeme Hizmetleri A.Ş. güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeliyle tüketicilerin ve 15 binin üzerinde işyerinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, dijital ortam üzerinden sanal POS başvurusu, sahtecilik önleme, tek entegrasyonla tüm bankalara ulaşma imkanı, tüm yerli ve yabancı banka ve kredi kartlarının yanı sıra ön ödemeli kartlarla işlem yapabilme, tek mutabakat paneli, KPay ile QR kodla ödeme, bakiye yükleme, B2B firmalar için tahsilat modülü, kart saklama ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmetine ek olarak şirkete özel olan sanal POS'u 2 saatte aktifleştirme, ertesi gün tahsilat ve OvO ile oWallet üzerinden uygulamaya ihtiyaç duymadan Apple Wallet, Google Wallet gibi sistemlerden ödeme alma imkanı sunmaktadır. PayTR, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmalarıyla da web mağazalarının sahtecilik kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgemektedir. Yıllardır TOBB Türkiye 100 listesinde yer alan hayatı kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR, 2019'da Fintech Forum'19'un “Türkiye'nin En Çok Ciro Yapan 3. Fintech Şirketi” ve PSM Awards'un “En İnovatif Ürün” ödüllerinin sahibi olmuştur. Hızlı büyümesiyle de üst üste dört senedir Deloitte Teknoloji Fast 50 listesinde yer bulmuştur. www.paytr.com 

e-Haber Ajansı (e-ha)