İmam Hatipliler’den Emmanuel Macron’a tepki

Total Views : 150
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Ömer Bahçeci “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hadsiz, provokatif davranışları ile bir kez daha Müslümanların nefretini kazanmıştır” dedi.

Avrupa’nın şımarık çocuğu Macron, bu yetmiyormuş gibi bu korkunç karikatürleri yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini açıkladığını hatırlatan   Başkan Bahçeci “ Fransa’da öldürülen öğretmeni anmak için resmi binalara mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed'e (sav) yönelik hakaret içeren karikatürlerinin yansıtılması bizleri derinden yaralamıştır. Bilinmelidir ki; insanların kutsalıyla alay etmek fikir hürriyeti değil küstahlıktır, alçaklıktır.

Avrupa’nın şımarık çocuğu Macron, bu yetmiyormuş gibi bu korkunç karikatürleri yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini açıklamıştır. İslam düşmanlığını ranta çevirmek gibi aşağılık bir tavır takınan Macron, akıldan yoksun bu beyanlarıyla bilmelidir ki, kendi sonunu hazırlamaktadır” şeklinde konuştu.

talihsiz davranışından dolayı Fransa’yı Müslümanlar’dan özür dilemeye davet eden  Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Ömer Bahçeci “İslam dünyasına ve sevgili Peygamberimiz’e karşı yapılan bu büyük saygısızlığı kabul etmiyor ve lanetliyoruz. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e (sav) hiçbir kimse dil uzatamaz.

Bunun yanı sıra Avrupa kentlerinde camilere saldırılar, Müslümanlara yapılan ötekileştirme de asla meşru değildir. Barış ortamını dinamitlemek manasına gelen bu çapsız tutumun, dünyayı büyük bir felakete sürükleyeceği bilinmelidir.  Macron başta olmak üzere sorumluluk sahibi kişileri kutsallara saygılı olmaya, kişilerin ve toplumların inançları, yaşam tarzları ve değerleriyle uğraşmamaya çağırıyoruz.  Bu talihsiz davranışından dolayı Fransa’yı Müslümanlar’dan özür dilemeye davet ediyoruz” dedi.   

E-Haber Ajansı (E-HA) - Resul Özdil