Fidan, Peygamberimiz alemlere rahmet olarak gönderilmiştir

Total Views : 263
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Osmaniye’de Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam aleminin mübarek gecesini tebrik etti.

Belediye Başkanı Veli Fidan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam aleminin mübarek gecesini tebrik etti.

Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, mesajında şunları söyledi:"İslam dünyasında, Peygamber efendimizin dünyaya geldiği gece Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Bu mübarek geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Peygamber Efendimiz, Allah'ın insanlığa gönderdiği son peygamberdir. O, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), biz Müslümanlar ve bütün insanlık için, her bakımdan mükemmel ve örnek bir hayat sürmüş; ahlakı, sevgiyi, merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. Bu önemli gecede ellerimizi semaya açalım, barış için, insanlığın güzel yarınları için dua edelim, günahlardan olabildiğince kaçalım. Tutum ve davranışlarımızı O'nun örnek ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirelim. Rabbim bu mübarek gecenin hürmetine tüm insanlığa barış, huzur ve sıhhati hakim kılsın. Mevlid Kandilimiz mübarek olsun."   

E-Haber Ajansı (E-HA) - Resul Özdil