Vali Yılmaz ve eşi şehit ailelerini ziyaret etti

Total Views : 192
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve eşi Şenay Yılmaz, bölücü terör örgütüyle mücadelede şehit olan Osmaniyeli askerler Jandarma Uzman Çavuş Halis Özcengiz ve Jandarma V Kad. Çavuş Fatih Gökşen’in ailelerine ziyarette bulundu.

Ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı.
21.09.2017 tarihinde Hakkâri Yüksekova’da çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Halis Özcengiz’in eşi Esra Özcengiz ile görüşen Vali Yılmaz, Şehidin eşine başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Vali Yılmaz, “Bize şehitlerimizden kıymetli bir emanet olan şehit ailelerimizin her zaman yanında olacağız. Şehidimizin mekânı cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu vesile ile şehitlerimize ve vefat etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet; hayatta olan gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.” dedi.

Daha sonra Şehit Özcengiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Ziyaretler kapsamında 12.08.2015 tarihinde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Özerkli Karakoluna bölücü terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen saldırı sonucunda şehit olan Şehidimiz Uzman Jandarma V Kad. Çavuş Fatih Gökşen’in ailesi de ziyaret edildi.

Şehidin eşi Emine Gökşen’e başsağlığı ve sabır mesajlarını ileten Vali Yılmaz;” Şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Şehidimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun.”dedi.

Her iki şehit eşine de Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

E-Haber Ajansı (E-HA) - Resul Özdil