20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde ilk 10'a giren filmler belli oldu

Total Views : 261
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmler belirlendi. Frankfurt Belediyesinin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin sonuçları 6 kasım’da açıklanacak.

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmler belirlendi. Frankfurt Belediyesinin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin sonuçları 6 kasım’da açıklanacak.
Bu yıl 20.’si düzenlenen ve Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, TC. Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve TC: Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Festivalin 8. kez düzenlediği "Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması", bu yıl ilk kez düzenlenen "Belgesel Yarışması" ve festivalin bu yıl 12.sini düzenlediği "Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması"nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak.
Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra;
‘Onur ödülü’ Tiyatro-Sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’e,
-‘Vefa ödülü’ ‘Münir Özkul’ adına ailesine,
‘2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film festivalinde takdim edilecektir.
20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışmasındaki ilk 10 a giren filmler(Alfabetik);
Aden Yön: Barış Atay
Bozkır Yön: Ali Özel
Görülmüştür Yön: Serhat Karaaslan
Kız Kardeşler Yön: Emin Alper
Kovan Yön: Eylem Kaftan
Kraliçe Lear Yön: Pelin Esmer
Kronoloji Yön: Ali Aydın
Nuh Tepesi Yön: Cenk Ertürk
Soluk Yön: Özkan Yılmaz
Topal Şükran’ın Maceraları Yön: Onur Ünlü
Festivalde ilk kez düzenlenen Belgesel Yarışmasındaki ilk 10 giren filmler (Alfabetik);
Bir Rüya Gördüm Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin
Büyülü Fener Bekçileri Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin
Kadın Olmanın Günahı Yön: Ümran Safter
Kimsesizler Oteli Yön: Rıdvan Karaman
Kromozom Kardeşler Yön: Hasan Kalender
Merkeb-i Mesai Yön: Hasan Erdoğmuş
Sevan the Craftsman Yön: Ümran Safter
Sınırlar Yön: Ece Cantürk
Umudun Kanadında Yön: Ümran Safter
Uzun yolculuk Yön: Mesut Gengeç
Aah! Gökçe Demirgüç
Erk Halil Ergin:
Fraktal Zahid Çetinkaya:
Kanalı Beklerken Yasin Serindere
Sallak H. Rasoul Iranzad
Son Akşam Yemeği Selinay Güneş
Tayf Ali Kavas
We can't be as close as before Şemi Umut Karataş
Vortex Cüneyt ışık
Yaylacı Fatih Ertekin
Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Türkiye’deki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);
Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);
Absence of lıght Beatrice Aline
BarfuB durch Glas Timur Küçükince
Das kleine Bild Franzi Heinrich
Esma Mikail Emrecik
Im Glashaus Anna Zhukovets
Kismet Merve Uslu
Monita Burhan Bercin
Reversibel Lukas Marz
Wusstet ihr dass Steine Katharina Schnekenbrühl
Verliebt verpackt versunken Katharina Freudenberger
e-Haber Ajansı (e-ha)