Diğer Kripto Para Birimlerinin Bitcoin ile İlgisi Nedir?

Total Views : 130
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin aslında net söylemek gerekirse direkt olarak Bitcoin ile bir alakası yoktur. Bu para birimleri de Blockchain ağlarına bağlı özel ağa sahiptir.

Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin aslında net söylemek gerekirse direkt olarak Bitcoin ile bir alakası yoktur. Bu para birimleri de Blockchain ağlarına bağlı özel ağa sahiptir. Bu nedenle borsa üzerinden işlem yaparak sizde kripto para birimleri arası dönüşüm yapabilir yani bir nevi bitcoin satın al ve bitcoin sat işlemi yapabilirsiniz. Bu özel ağ teknolojisi sayesinde bu tarz işlemleri de yine izi sürülemez bir şekilde yapabilirsiniz. Diğer kripto para birimleri içinde kullanılması sebebi ile Blockchain eşittir Bitcoin diye yapılan bazı tanımlar direkt olarak yanlıştır.

Bitcoin Alırken Borsalar Dolandırır Mı?

Bitcoin giriş işlemlerinde genel bir güvenlik söz konusudur fakat yine de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut.  Bu hususlardan ilki işlem gerçekleştireceğiniz borsayı iyi seçmeniz gerektiğidir. Bu sayede herhangi bir işlem sırasında dolandırılma riskiniz olmayacaktır. Hem de borsa sistemi saldırıya uğrasa bile iyi bir borsa aracısı seçti iseniz bu tarz durumlardan etkilenmemiş olursunuz. Bir diğer konu ise işlem yapacağınız tutarlara dikkat etmelisiniz. Yanlış yazılan bir rakamın cebinizden 10 kat fazla bir ücret çıkarabileceğini unutmayın.  Hatalı bir işlem yaptığınızda geri dönüşü olmaması sebebi ile işlemlerinizin asla ve asla geri dönüşü ya da kurtarılış olmayacaktır.  Diğer bir konu da borsaya girerken belirttiğiniz cüzdan kodunuzun doğru olmasıdır. Aksi takdirde kendi cüzdanınız yerine başkasının cüzdanına gönderim sağlayabilirsiniz ve maalesef bu durumunda geri dönüşü olmayacağını belirtelim. Sizde bunlara dikkat etmeden işlem yapmayarak mağduriyet oluşturabilecek durumlardan korunabilirsiniz. Ayrıca borsa için belirtttiğiniz cüzdan adresine erişebilir olduğunuzu kontrol etmelisiniz. Erişim için gereken özel anahtarı yanlış kaydetti iseniz ya da kaybetti iseniz erişiminiz olmayan bir cüzdana gönderdiğiniz tutarları geri alma şansınız olmayacaktır. Ziraa özel ağ yapısı sayesinde belirlenen özel erişim anahtarı olmadan cüzdana giriş yapmanız mümkün değildir. Sizde Bitcoin işlemlerinde verdiğimiz tüyolara dikkat ederek mağduriyet yaşamadan işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca izi sürülemez al yapısı ve güvenilirliği nedeni ile tepkiden çok övgü toplayan ve günden güne kullanımı yaygınlaşan Bitcoin geleceğin para birimi olarak görülmekte.