Infobip Sohbet Robotu İle Kesintisiz İletişim Mümkün

Total Views : 297
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Dünya genelinde 190’dan fazla ülkede hizmet veren, küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, yeni sohbet robotu (chat-bot) uygulaması ‘Answers’ ile şirketlerin son kullanıcılarla olan ilişkilerini kesintisiz hale getiriyor.

Dünya genelinde 190’dan fazla ülkede hizmet veren, küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, yeni sohbet robotu (chat-bot) uygulaması ‘Answers’ ile şirketlerin son kullanıcılarla olan ilişkilerini kesintisiz hale getiriyor. Answers’ı tercih eden firmalar, aynı anda daha çok sayıda son kullanıcıya daha hızlı ulaşım sağlarken operatörlerdeki yükü de azaltıyor. Infobip Türkiye Satış Birimleri Yöneticisi Güray Öztürk, “Özellikle pandemi süreci uzaktan iletişimin önemini hepimize bir kez daha gösterdi. Araştırmalar, web üzerinden de olsa, kaliteli hizmet ve sürekli iletişimin, müşteri sadakatini ve satışları artırdığını ortaya koyuyor. Answers da şirketlere son kullanıcıları ile kesintisiz iletişim için gereken altyapıyı sağlıyor. Answers ile şirketler 365 gün, 7/24 ulaşılabilir hale geliyor; bir yandan operasyonel maliyetler azalırken bir yandan da müşteri memnuniyeti artıyor” dedi.  

Dünyanın önde gelen küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, pandemi süresinde artış gösteren uzaktan iletişim ve online müşteri trafiğine yeni ve farklı çözümler sunmaya devam ediyor. Dünyanın en popüler iletişim kanallarının entegre edilerek geliştirdiği ‘Conversations’ hizmeti ile şirket temsilcilerinin evden daha etkin çalışmalarına, daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir müşteri desteği sağlamalarına destek sunan Infobip, sohbet robotu (chat-bot) ‘Answers’ ile de şirketlerin daha fazla sayıda son kullanıcıya daha hızlı ulaşmalarını sağlıyor. Infobip, yeni platformu Answers ile firmaların yeni müşterilere ulaşmada, müşteri hizmetini iyileştirmede, marka sadakatini artırmada ve ürün tanıtımında yardımcı olurken operatörlerin üzerindeki yükü de azaltıyor. 

Sorulara hızlı ve sağlıklı yanıtlar

Answers ile herhangi bir kodlama olmaksızın oluşturulan sohbet robotları (chat-bot) üzerinden, sık sorulan soruların yanıtlarını otomatikleştirebilen ve çözülmemiş sorunları operatöre hızlı bir şekilde iletebilen bir uygulama kuruluyor. Tek bir arayüz üzerinden çalışan sohbet platformunda operatör, WhatsApp, Viber veya Facebook Messenger desteği ile bir sohbet oluşturarak, telefon ve video görüşmeleri aracılığıyla iletişim kurulmasına olanak tanıyor.  Tek bir platformda hizmet verme olanağı sağlayan Infobip, yeni uygulaması ile en karmaşık müşteri sorgularının dahi sorunsuz temsilciler sayesinde çözüme ulaşmasını sağlıyor. 

Özellikle pandemi sürecinin, uzaktan iletişimin önemini hepimize bir kez daha gösterdiğine dikkat çeken Infobip Türkiye Satış Birimleri Yöneticisi Güray Öztürk, araştırmaların web üzerinden de olsa, kaliteli hizmet ve sürekli iletişimin müşteri sadakatini ve satışları artırdığını ortaya koyduğunu dile getirdi. Answers’ın şirketlere son kullanıcıları ile kesintisiz iletişim sağladığını belirten Öztürk, böylece şirketlerin 365 gün, 7/24 ulaşılabilir hale geldiğini ve bir yandan operasyonel maliyetlerini azaltırken bir yandan da müşteri memnuniyetlerini artırdığını söyledi.  Güray Öztürk “E-ticaretin payı her geçen gün artıyor. Uzaktan iletişim de bu oranda önem kazanıyor. Örnek vermem gerekirse, Nielsen’in Nisan 2020’de gerçekleştirdiği “Covid-19 Döneminde Online Alışverişçinin Yolculuğu” araştırması bizlere bu dönemde ‘temassız yaşam’ kapsamında 3 milyon kartın ilk kez internet ödemelerinde kullanıldığını gösteriyor” dedi. 

Infobip çözümleri online alışverişi kolaylaştırıyor!

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerdeki sorunlara da değinen Öztürk, “Bu süreçte binlerce müşteriye hizmet veren birçok şirket, e-ticarette sonuçlanmayan alışverişler, düşük satış rakamları ve çağrı merkezi maliyetleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların temelinde, hantal ve kullanımı zor site arayüzleri, çok aşamalı işlem süreci, hatta ilave arama yapma ihtiyacı gibi bir müşterinin satın alma kararı verirken karşılaştığı zorlukları sayabiliriz. Infobip'in uçtan-uca destek çözümü, alışveriş ve ödeme süreçlerini basitleştirmeye, satın alımı artırmaya ve satış sonrası hizmetlerde kaliteyi korumaya yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı. 

Infobip hakkında

Küresel bir bulut tabanlı iletişim platformu olan Infobip, işletmelere, müşterilerin tercih ettiği kanallar üzerinden müşterilerle kolay ve bağlamsal iletişim kurma, müşteri yolculuğunun tüm aşamalarında internet bağlantılı müşteri deneyimleri geliştirme imkanı sağlıyor. Infobip’in tek bir platform üzerinden erişilebilen çok kanallı yapısı, kullanıcı kimlik doğrulama güvenliği ile iletişim merkezi çözümleri, müşterilerin ve iş ortaklarının son derece hızlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde tüketici iletişiminin karmaşıklığını önlemeye, işleri büyütmeye ve müşteri sadakatini artırmaya yardımcı oluyor. Alanında on yıldan daha uzun süreli deneyimi ile Infobip, 6 kıtadaki 65 adedin üzerinde ofisi ile 190’ın üzerinde ülkede 800’den fazla telekomünikasyon şebekesine bağlı 7 milyardan fazla mobil cihaza ve ‘şeylere’ erişim imkanı sunan gelişmiş bir teknoloji sunuyor. Şirket, önde gelen mobil operatörlerine, mesajlaşma uygulamalarına, bankalara, sosyal ağlara, teknoloji şirketlerine ve toplayıcılara hizmet veriyor.

e-Haber Ajansı (e-ha)