Seçilmiş Günlerim GOSS Tarafından Yayınlandı

Total Views : 535
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Mayıs ayında yayımladığı ilk teklisi Anla'nın ardından, ikinci teklisi Seçilmiş Günlerim'i 20 Kasım’da yayımladı.

Mayıs ayında yayımladığı ilk teklisi Anla'nın ardından, ikinci teklisi Seçilmiş Günlerim'i 20 Kasım’da yayımladı.
Londra Metropolis Stüdyoları’nda Mike Hillier tarafından mastering'i yapılan şarkının kayıtları ve mixing’i, İstanbul A2 Stüdyoları’nda Aras Tüysüz tarafından yapıldı. Parçanın prodüksiyon ve aranjesini ise The Away Days'ten tanıdığımız Oğuz Can Özen üstlendi.
Bu melankolik parçada, insanın hayat karşısındaki geçiciliği ve evrendeki yalnızlığı dinamik bir şekilde işleniyor. Dikkat çeken uçucu vokaller, melodik synth'ler ve agresif elektronik gitar tonları şarkı boyunca hissedilen çaresizliği duygusal dokunuşlarla derinleştiriyor.
Oğuz Can Özen'in yönetmenliğini yaptığı masaüstü klibi 28 Kasım günü YouTube üzerinden yayımlanacak olan şarkı, 20 Kasım 2020 Cuma günü aynı anda tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilecek. Klip linki için tıklayınız. 
GOSS kimdir?
GOSS, İstanbul-Kadıköy merkezli bağımsız bir synth-pop/electronic rock ikilisidir. Temelleri 2017 yılında Gözde Oktaş ve Serkan Serter'in bir araya gelmesiyle atılan grup, 2020 yılında kendi bestelerini yayınlamaya başladı. Beyaz yakalı kariyerlerini bırakıp tüm hayatlarını müziğe adayan ikili, genel olarak içinde bulundukları melankolik isyandan ilham alıyor. Tarz olarak art rock, electronica ve indie rock'tan esinlenen GOSS, ikilinin farklı genre'lardan gelen müzik geçmişlerini birleştirerek özgün bir sound ortaya koyuyor. GOSS'un 9 Mayıs 2020'de yayınladığı 'Anla' adında bir teklisi daha bulunuyor.
e-Haber Ajansı (e-ha)