Koruncuk Vakfı'ndan Paylaşma Günü'nde Desteklemeye Davet

Total Views : 275
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Koruncuk Vakfı bağışçıları Paylaşma Günü'nü desteklemeye davet ediyor. Koruncuk Vakfı bağışçıları, bu yıl Türkiye'de ilk defa düzenlenecek #PaylaşmaGünü'ne yapacakları bağışlarla destek olmaya çağırıyor. Bağışçılar, Vakfın Koruncuklar için oluşturduğu ihtiyaç listesi üzerinden bağış yaparken, paylaşma kültürünün yaygınlaşmasına da destek olacaklar.

Koruncuk Vakfı bağışçıları Paylaşma Günü'nü desteklemeye davet ediyor. 

Koruncuk Vakfı bağışçıları, bu yıl Türkiye'de ilk defa düzenlenecek #PaylaşmaGünü'ne yapacakları bağışlarla destek olmaya çağırıyor. Bağışçılar, Vakfın Koruncuklar için oluşturduğu ihtiyaç listesi üzerinden bağış yaparken, paylaşma kültürünün yaygınlaşmasına da destek olacaklar. 

Koruncuk Vakfı, Türkiye'de ilk defa 1 Aralık 2020'de kutlanacak #PaylaşmaGünü kapsamında bağışçılığı ve gönüllülüğü teşvik etmeyi, bireyleri ve kurumları birlikte hareket ederek paylaşmanın gücünü göstermeyi amaçlıyor. Vakıf bu amaçla, Koruncukköylerde kesintisiz eğitime erişimleri doğrultusunda desteklediği çocuklar için oluşturduğu ‘giyim ürünleri' ihtiyaç listesiyle bağışçıları yapacakları bağışlarla #PaylaşmaGünü hareketine destek olmaya çağırıyor. 

Bu doğrultuda çocukların kesintisiz eğitimlerini destekleyen bağışçılar, info@koruncuk.org adresine e-posta göndererek bilgi alabilecek, ihtiyaç listesindeki bir giyim ürününü satın alarak Koruncukköylere ulaştırabilecekler. Böylece oluşturulan ihtiyaç listesi üzerinden Koruncuklara bağış yaparken, paylaşma kültürünün yaygınlaşmasına da destek olacaklar. 

#PaylaşmaGünü 60'tan fazla ülkede küresel olarak uygulanıyor 

Bağışçılığı ve gönüllülüğü teşvik etmek amacıyla bireylerin, ailelerin, kuruluşların, toplum liderlerinin, özel sektörün ve öğrencilerin ortak gücünü kullanan #PaylaşmaGünü, 60'tan fazla ülkede küresel olarak fark yaratan #GivingTuesday hareketinin Türkiye'deki uygulamasıdır. 

Herkesin katılımına açık bir hareket olan #PaylaşmaGünü Türkiye'de ilk defa 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle kutlanmaya başlayacak. #PaylaşmaGünü kampanyası hakkında daha detaylı bilgi için www.paylasmagunu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Koruncuk Vakfı Hakkında

1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı); geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Koruncuk Vakfı, çocuğun yüksek yararını esas alan çalışmaları ile ihtiyaç sahibi çocuklara ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköyler'de ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veriyor. Sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla kültürel yoksunluk içinde bulunan çocukların sosyo-kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş gençlere ise değişen kapsam ve seviyelerde sosyal, psikolojik ve ekonomik destekler sunuyor. Psiko-sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Vakıf, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor. Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK'yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.

e-Haber Ajansı (e-ha)