Tornacılıktan Uluslararası Üne Ulaşan İş Adamı Hem Batı Afrikalı Hem Malatyalı Çocuklara Umut Oldu

Total Views : 326
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Bir seminer için gittiği Malatya’da; “Kişisel gelişim, sağlıklı beslenme, sporun hayattaki yeri ve başarıya ulaşmak için kendimizi nasıl tanımalıyız” gibi konuları Malatyalılarla paylaşıp, şehri gezen Roskowetz, Malatya Anaokuluna da yardım etmeden geçmedi.

Almanya’da tornacılık yaparken katıldığı bir network ağında başarılar elde ederek insanların beslenme alışkanlıklarını değiştiren ve sağlıklı yaşam eğitimi veren İş Adamı Peter Roskowetz, Malatya’nın Battalgazi İlçesi Yaygın Mahallesi’ndeki Malatya Anaokuluna yardım elini uzattı.

Bir seminer için gittiği Malatya’da; “Kişisel gelişim, sağlıklı beslenme, sporun hayattaki yeri ve başarıya ulaşmak için kendimizi nasıl tanımalıyız” gibi konuları Malatyalılarla paylaşıp, şehri gezen Roskowetz, Malatya Anaokuluna da yardım etmeden geçmedi.

Malatyalı çocuklar için katkıda bulunan iş adamının hâlâ devam eden projesi “Batı Afrika’daki AİDS’li Çocuklar” yıllardır devam ediyor ve çok  çocuğa umut oluyor. Kendi soydaşı olarak gördüğü Batılıların sömürgeleştirdiği Batı Afrikalıların yine Batı tarafından maruz bırakıldığı AİDS virüsü belasına karşı savaş açan Roskowetz, “Gerçekleştirmek istediğimiz bazı şeyler kalbimizde saklıdır ve tarafımızdan keşfedilmeyi ve gerçekleştirilmeyi bekliyordur. İhtiyacı olan çocuklara yardım etmek ve sahip olduğumuz bolluğu onlarla da paylaşmak doğamızda olmalı. Hepimiz çocuk olduk ve iyi ya da kötü bir çocukluk olmasına bağlı olarak ihtiyaçlarımız az ya da çok karşılandı.

İlk olarak 2003 yılında Doğu Afrika’da iken, gerçek fakirliğin ne kadar acı olduğunu fark etmek neredeyse kalbimi parçaladı. Haftalar sonra şoku atlattım ve bu fakirliği tersine çevirmek ve elimde olan sınırlı imkanlarla mümkün olan şekilde bir yardım projesi başlatmak için arayışa girdim.

Sizin anlayacağınız, fotoğraflarda göreceğiniz tüm çocuklar AIDS pozitif ki bu da demek oluyor ki o ya da bu şekilde var olan günler sayılı. Annelerinden veya babalarından, hiçbir suçları olmadan AIDS pozitifler. Anne babalarının çoğu ölmüş ve ailenin diğer fertleriyle yaşayan kimsesizler bunlar. Batı Afrika hala dünyadaki en fakir bölgelerden ve insanlar günlük bir veya iki dolarla yaşamak zorunda.

Hayatımda sahip olduğum lütuf sayesinde şu anda 36 çocuğu daha iyi bir beslenme, daha iyi giyim ve daha iyi bir okul eğitimi ile destekleyebiliyorum.

Hayalim bu proje ile yüzden fazla çocuğa ulaşmak. Çocukların bir gün küçük bir köy gibi bir yerde bir arada, eğitim, sağlıklı besin ve suya, spor alanları, öğretmenleri ve aile üyeleri ile birlikte yaşayabilecekleri bir eve sahip olmalarını hayal ediyorum.

Bu proje ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak veya çocuklardan birinin sponsoru olmakla ilgileniyorsanız lütfen benimle irtibata geçiniz” diyerek diğer hayırseverler için görünmeyen bir yardım kapısını da aralamış oluyor. 

e-Haber Ajansı (e-ha)