Genç dedektifler iş başında

Total Views : 251
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Plural Yayınları tarafından yayınlanan “TAKIM“ dizi serisinde beş arkadaş esrarengiz olayları çözüyorlar.

Plural Yayınları tarafından yayınlanan “TAKIM“ dizi serisinde beş arkadaş esrarengiz olayları çözüyorlar. 15 yaşındaki somalili Taha, 15 yaşındaki arnavut Amin, 13 yaşındaki pakistanlı Karim, 15 yaşındaki azeri Ilıcan ve 15 yaşındaki türk Malik´in baş harflerinden oluşan dedektif grubu TAKIM, 144 sayfalık ilk hikayelerinde camiler´de çalınan ayakkabıların peşine düşüyorlar. Bir cuma namazı sonrası Ilıcan´ın ayakkabısı çalınınca, TAKIM araştırmalara başlıyor ve başka camilerde de ayakkabı hırsızlıkların olduğunu öğreniyorlar. Tüm hırsızlıklar arasında bir bağlantı arayan TAKIM, Cami Harami ismini verdikleri hırsızın peşine düşüyorlar.
148 sayfa olan kitabın ikinci serisinde ise TAKIM kendisini daha büyük bir maceranın tam ortasında buluyor. Bir camiye atılan domuz kafasıyla başlayan araştırmaların sonucunda, bunun basit bir ırkçı öfkesi olmadığını, arkasında bir gizli teşkilatlanmanın olduğunu ortaya çıkaran TAKIM, nefes kesen bir dedektif hikayesine atılıyor.
Çocuklara uygun bir şekilde yazılmış olan bu seri, sadece bilindik dedektif romanlarından oluşmuyor. Kitap´da aynı zamanda müslümanlara karşı yapilan önyargılar ve toplumunun bunlara karşı duyarsızlığı ortaya koyuluyor. Aynı zamanda böyle tavırlara karşı nasıl hareket edilmesi gerektiği de işleniyor. Bu sayede okuru romanın dışına da taşıyor, yani gerçek hayatta olan bitenler hakkında da düşünmesini sağlıyor.
e-Haber Ajansı (e-ha)