takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Kadının Varolma Halleri “TipTip” Sergisinde || E Haber Ajansı

Kadının Varolma Halleri “TipTip” Sergisinde

Total Views : 393
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü araştırma görevlisi Bike Başaran'ın "TipTip" isimli sergisi, 28 Ocak'ta, Fular't Sanat Evi'nde açılıyor.

Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü araştırma görevlisi Bike Başaran'ın "TipTip" isimli sergisi, 28 Ocak'ta, Fular't Sanat Evi'nde açılıyor
Bike Başaran'ın “TipTip” isimli sergisi, geçtiğimiz 10 yıl kullanılan üretimleri seçtiği yağlı boya ve dokuma olabilir ile uygulama portrelerden oluşuyor. Başaran eserlerinde, topluma, iş hayatına girmeye çalışan ve kendini gerçekleştirmeye çabalayan kendi varolma hallerini konu ediniyor.
Disiplinler arası bir masajla kurguladığı eserlerinde yağlı boya, alternatif tekstil malzemeleri gibi kullandığı ifade eden Bike Başaran, aşağıda anlatıyor:
Çalışmalarımda; Yaş, kitle medyasının yönlendirilmesi, sürekli olarak güzel, estetik, zayıf olma gibi eylemler içinde olma hallerini, yaşadığı kimlik problemini, kamusal alanda somut ve soyut tüm kimliklerinin başkaları tarafından yönetilmesini ve kadına kendi benliği ile varlığını ortaya koyabileceği bir alan bırakılmamasını tartışmaktayım. Bu duyguyu en iyi şekilde karşı tarafa geçirebileceğini düşündüğüm eserleri gayret ettim. "
 "Birbirimize Benziyoruz"
Kadınların farkında ya da olmadan dolaşmaya devam edelim farklı olmak isteseler de birbirlerine benzediklerini anımsatan Başaran, "Çalışmalarımda özellikle bir 'ipucu', 'tipleme' yaratmaya çalışıyorum ya da var ikonik isimlerin portrelerini tekrar yorumlu. Kiminin 'ipucu' bakışlarına maruz kalacak, kimini kendi kendi 'tip'inize benzeteceğiniz, kimi için' bu tam benim tipim 'diyeceğim tiplerle dolu bir sergi gezeceksiniz Bunları benim' İpucu İpucu 'kadınlarım Dip dibe duramadığımız bu günlerde' TipTip'e bir buluşmak dileğiyle sergide ”diyor.
Kovid-19 tedbirleri verilen sergi, 11 Şubat dolabiliğinde.
e-Haber Ajansı (e-ha)