takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Samsun İlkadım İlçesinde Uygulamalı Matematik Eğitim Parkı hizmete girecek || E Haber Ajansı

Samsun İlkadım İlçesinde Uygulamalı Matematik Eğitim Parkı hizmete girecek

Total Views : 820
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Samsun İlkadım İlçesinde kurulacak olan içinde sarılar teoremlerin yer aldığı “Uygulamalı Matematik Eğitim Parkı” 2021 yılı içinde hizmete girecek.

Samsun İlkadım İlçesinde kurulacak olan içinde sarılar teoremlerin yer aldığı  “Uygulamalı Matematik Eğitim Parkı”  2021 yılı içinde hizmete girecek. 

İslam dünyasında ilk kez 500 yıllık bir kısır döngüyü kırarak üniversitelerce onaylı sarılar çevirgeni, sarılar dönencesi ilmi keşif ve icatları  bulan Samsunlu Bilim İnsanı Sayın Kerim Sarılar bu kez de elipsin çevresini tam ve doğru olarak bulan sarılar teoremleri ile ilgili dünya tarihinde ilk kez yeni ilmi keşif ve icatlar keşfetti. 

BASINDA YER ALAN YERLİ VE MİLLİ İLMİ KEŞİF VE İCATLARDAN ETKİLENEN  İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI SAYIN NECAATTİN DEMİRTAŞ; “SARILAR TEOREMLERİNİN KULLANILDIĞI UYGULAMALI MATEMATİK EĞİTİM PARKI 2021 YILINDA BİTMİŞ VE HİZMETE GİRMİŞ OLACAĞINI” AÇIKLADI. 

Samsunlu Bilim İnsanı Sayın Kerim Sarılar ile görüşen Belediye Başkanı Sayın Necattın DEMİRTAŞ; “Yer belirleme çalışmalarının devam ettiğini, orta, lise kısaca orta öğretim ve üniversite öğrencilerinin, öğretmen ve öğretim üyelerinin kolaylıkla ulaşabileceği, halka açık olacak “SAMSUNA İÇİNDE DÜNYA TARİHİNDE İLK KEZ SAMSUNLU BİR İLİM İNSANI KERİM SARILAR’IN İCATLARININ  YER ALDIĞI UYGULAMALI MATEMATİK EĞİTİM PARKINI 2021 YILI İÇİNDE KURUP,  BİTİRMİŞ VE HALKIMIZIN İSTİFADESİNE SUNMUŞ OLACAĞIZ.”  dedi. 

Konu ile ilgili bilgi veren Samsunlu Bilim İnsanı Sayın Kerim Sarılar ise; “isteyen orta, lise (orta öğretim), üniversite öğrencileri, öğretmen ve öğretim üyeleri çemberin yanı sıra, sarılar dönencesi ve elipsin çevresini uygulamalı olarak net ve doğru olarak ölçebilecekler.  Ayrıca 90 dereceye kadar girdikleri her açıda çemberin, sarılar dönengesi ve elipsin yay uzunluklarını sarılar teoremleri ile çözüp uygulamalı olarak net olarak ölçebilecekler” dedi. 

Kare kök alma ve Pisagor teoremi orta öğretim 8. Sınıfta  öğretilmektedir. Bu teoremleri öğrenmiş öğrenciler rahatlıkla ve basit bir şekilde sarılar teoremlerini öğrenecek ve uygulamalı olarak sarılar dönencesi ve elipsin çevresini bulabilecek ve uygulamalı olarak ölçebileceklerdir. Ayrıca girdikleri açı karşılığında yine çemberin yanı sıra, sarılar dönencesi ve elipsin yay uzunluklarını bulabilecek ve uygulamalı olarak ölçebileceklerdir” dedi. 

Türk Milleti ve İnsanlığa bu hususta tavsiyelerini sorduğumuz Samsunlu Bilim İnsanı Sayın Kerim Sarılar; “Elbette çalışıyoruz. Öğretmen ve Öğretim Üyeleri de çalışıyor. Ancak ilmi keşif ve icatları Yüce Allah hayır olarak bize nasip etmiştir. Müslümanlar genelde mukaddes kitabımız ”Kur’an’ı Kerimde” yer alan ibadet kısmı ile ilgileniyorlar.  Oysa Mukaddes Kitabımız “Kur’an’ı Kerim” ayni zamanda adalet ve ilim dinidir. Her çeşit misal onda mevcuttur. Bakmak değil görmek, görebilmek gerekir. Batılı bilim adamlarının Mukaddes Kitabımız “Kur’an’ı Kerimi” anlayarak okuyup bazı ayette geçenleri araştırdıktan sonra ilmi keşif ve icatlar ortaya koydukları bilinen bir gerçek olup sık sık haberlerde yer almaktadır. Ne yazık ki Müslümanlar Mukaddes Kitabımız “Kur'anı Kerimi” anlamadan okuyorlar. Anlayarak okusalardı bir çok ilmi keşif ve icatlara imza atmış olacaklardı” dedi. 

e-Haber Ajansı (e-ha)