takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Yönetim Kar Yağışıyla Mücadele || E Haber Ajansı

Yönetim Kar Yağışıyla Mücadele

Total Views : 309
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Tepe Servis ve Yönetim, tüm ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı ile mücadelede kapsamında hizmet sunduğu projelerdeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Tepe Servis ve Yönetim, tüm ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı ile mücadelede kapsamında hizmet sunduğu projelerdeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şirket; şiddetli kar yağışı uyarılarıyla birlikte Türkiye’nin farklı illerinde bulunan AVM, üniversite kampüsleri, site ve fabrika gibi hizmet sunduğu alanlardaki yaya ve araç yollarında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmalarını hızlı bir şekilde devreye aldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Müşterilerimizin hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için meteoroloji verilerini takip eden ekiplerimiz gereken tüm hazırlıkları eksiksiz yerine getirerek, hizmet sunduğumuz tesislerde ve yaşam alanlarında hızlı müdahalelerde bulundu. Tesis yönetiminde profesyonel hizmet ve yetkin kadrolar bu tür olağanüstü dönemlerde belediye hizmetlerinin dışında kalan alanlardaki hayatı kolaylaştırıyor” dedi.

Entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, kar yağışıyla mücadele kapsamında müşterilerine ait tesislerdeki çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere olumsuz hava şartlarına karşı alınacak önlemlerle ilgili çalışmalarını günler öncesinde tamamlayan Tepe Servis, kar yağışının ardından yoğun bir çalışma sürecine girdi. Şirket, üniversite, fabrika, plaza gibi tesisleri olan müşterileri için yaya ve araç yollarında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmalarını devreye aldı.

Çalışmaları hakkında bilgiler veren Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, entegre tesis yönetimi hizmetinin olağanüstü dönemlerde hayatı kolaylaştırdığına dikkat çekerek, “Her konuda olduğu gibi tesis yönetiminde de profesyonellik fark yaratıyor. Şu an Bilkent Üniversitesinde sadece gece vardiyasında yürütülen çalışmalardan sorumlu 17 çalışanımız var. Gündüz yürütülen çalışmalarda aynı kapsamda 17 kişinin verdiği hizmetle birlikte kampüs içerisindeki her bir binanın kendi temizlik ekibi de çalışmalara dahil oluyor” diye konuştu. Çakmakcı, “Ülke genelinde farklı şehirlerde bulunan personelimizden oluşan karla mücadele ekiplerimiz, meteoroloji verilerini yakından takip etti. Meteoroloji verilerine göre ekiplerimiz hizmet verdiğimiz alanlarda hazırda tutuldu ve böylece olumsuz hava koşullarına hem hızlı hem de en etkin şekilde müdahale edildi. Şirket olarak; ülke genelinde etkili olan kar yağışı ile başlattığımız mücadele kapsamında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmaları yürütüyoruz” dedi.

“Hizmetlerimizin yöneldiği alanlar değişiklik gösterebiliyor”

İstanbul’da hizmet veren 1500 kişilik personelin 500’ünün sadece karla mücadele çalışmaları için görevli olduğunu dile getiren Çakmakcı, “Üç vardiya şeklinde aralıksız devam eden çalışmalarımızda en son teknolojiye sahip iş makinelerinin yanı sıra, kar küreme ve tuzlama araçları kullanıyoruz. Projelerimizdeki mimariye dayalı olarak da hizmetlerimizin yöneldiği alanlar değişiklik gösterebiliyor. Örneğin hizmet verdiğimiz alanlar arasında çatısı cam olan bir AVM de var. Yoğun kar yağışının ardından çatıda bulunan karın herhangi bir tehlike yaratmaması için bu tip alanların düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor” bilgilerini verdi.

Bina girişleri ve çatı saçaklarında oluşan sarkıtlar düzenli olarak temizleniyor!

Tepe Servis ve Yönetim’in müşterilerine ait iç alanlarda sunduğu temizlik hizmeti; karla mücadele kapsamında alınan tedbirlere göre farklılaşıyor. Hizmet kapsamında dışarıdan içeriye giren kişiler için arındırma ve bakım temizliği gerçekleştiriliyor. Ayrıca şirket, çatı saçaklarında oluşan sarkıtların herhangi bir tehlike yaratmaması adına bu alanlarda düzenli olarak temizleme hizmeti sunuyor. Tepe Servis ve Yönetim’in ayrı bir önem gösterdiği konular arasında müşterilerine ait fabrikaların yaya ve araç yolları da bulunuyor. Şirket, bu tür yolların açık tutulması adına yürüttüğü çalışmaların sıklığını hava koşullarının durumuna göre değiştiriyor. Ayrıca hizmet sundukları şirketlere ait bina girişlerinin kontrolü, ıslak buzlu zemin güvenliği de Tepe Servis ve Yönetim’e bağlı ekiplerin sorumluluk alanları arasında yer alıyor.

Bazı bölgelerde iş makineleri hazırda bekletiliyor!

Hava koşullarının durumuna göre çalışma hizmetlerini sıklaştıran Tepe Servis ve Yönetim’e bağlı ekipler, İDO iskelelerinin araç istif alanları, terminal çevresi ile gemi rampalarının kar küreme işlemleri ve tuzlama işlemlerini de gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 11 kişilik bir ekip görevalıyor. Şirket, değişen hava koşullarına en hızlı şekilde müdahale etmek için gereken tüm önlemleri almayı hedefliyor. Bu kapsamda Tepe Servis ve Yönetim’in hizmet verdiği Bursa’daki bir fabrikada olduğu gibi, kar yağışının durumuna göre hızlı müdahale edilmesi adına iş makinaları bazı bölgelerde hazırda bekletiliyor.

Tepe Servis Hakkında

2008’de kurulan Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, yurt çapında kurumsal müşterilerinin “Entegre Tesis Yönetimi” çatısı altındaki tüm hizmet ihtiyaçlarına çözüm üreten yüzde 100 Türk sermayeli tek yönetim şirketidir. Tepe Servis, Adana, Ankara ve İstanbul’daki 1000 seat’lik çift-yedekli çağrı merkezlerinde sektörünün önde gelen kurumsal müşterilerine 7/24 inbound-outbound hizmet sunmaktadır. Fortune 500 Türkiye 2019 listende 385.ci sırada yer alan Tepe Servis, aynı listede Türkiye’nin yeni şirketleri sıralamasında 36., Ankara il sıralamasında 54., Çalışan sayısı sıralamasında 39., Satışı en çok arttıran şirketler sıralamasında 44. sırada yer alıyor. Kamu özel işbirliği kapsamında hizmete açılan Isparta ve Yozgat şehir hastanelerinde destek hizmetleri sunan Tepe Servis’in hizmet verdiği kurumlar arasında; İş Bankası, TFKB, Odeabank, Aktifbank, Arap Türk Bankası, Alternatifbank, Şekerbank, Akbank, Albarakatürk, Enerjisa, Bosch, Doğadan, Barilla, Kansai Altan, Mersin International Port MIP, Bezmialem Vakfı Hastaneleri, IDO,  Next Level AVM, Denizli Teraspark AVM, Buyaka AVM, Akbatı AVM,  Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, Metropol AVM, AND Pastel, Setur Duty Free Mağazaları gibi farklı sektörlerden birçok kurum ve kuruluş yer alıyor.

e-Haber Ajansı (e-ha)