HOY-TUR Renkleriyle Büyüledi

HOY-TUR Renkleriyle Büyüledi

Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu sezonu yılsonu gösterisiyle tamamladı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen etkinlikle salonu dolduran Ankaralılara keyifli bir gece yaşatan HOY-TUR, alkışlar arasında bu yılki sezonu kapattı.

08-06-2019 20:20

Haberler � KÜLTÜR - SANAT


ANKARA (e-ha) Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu sezonu yılsonu gösterisiyle tamamladı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen etkinlikle salonu dolduran Ankaralılara keyifli bir gece yaşatan HOY-TUR, alkışlar arasında bu yılki sezonu kapattı. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Çankaya Belediyesinin dünya şampiyonu halk dansları topluluğu HOY-TUR, MEB Şura Salonu’nda verdiği “Renkler” gösterisiyle izleyicileri büyüledi.
Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu sezonu yılsonu gösterisiyle tamamladı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen etkinlikle salonu dolduran Ankaralılara keyifli bir gece yaşatan HOY-TUR, alkışlar arasında bu yılki sezonu kapattı. Geceye katılan Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya da çocuk ve yetişkinlerden oluşan ekiplerin heyecanına ortak oldu.
3 dünya, 8 Türkiye şampiyonluğu bulunan halk dansları topluluğu HOY-TUR’un gösterisini yüzlerce Ankaralı vatandaş izledi. Minikler, gençler, yetişkinler olmak üzere üç kategoride farklı birçok yörenin eserlerini sergileyen dansçılar, performanslarıyla göz doldurdu. Özellikle bu yıl ilk kez kadroya katılan minikler, Adıyaman ve Denizli yörelerinden sergiledikleri danslarıyla salondan büyük alkış aldı.
Renkler adlı gösteri Anadolu’nun renklerini izleyicilere sunarken, HOY-TUR’un usta dansçıları finalde ise oynadıkları horonla Ankara’da Doğu Karadeniz rüzgarı estirdiler.   
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : HOYTUR - Renkleriyle - Büyüledi -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri