Ağrı Belediyesi'nde adam kayırma ve mobbing mi var?

Total Views : 424
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Ağrı Belediyesi'nde adam kayırma ve başarılı bürokratların ilgisiz işlere sürgüne gönderilmesi Belediye'de mobbing mi var sorusunu akıllara getirdi.

Ağrı Belediyesi'nde adam kayırma ve başarılı bürokratların ilgisiz işlere sürgüne gönderilmesi Belediye'de mobbing mi var sorusunu akıllara getirdi.
Bunlardan bir tanesi Ayhan Atmaca. Belediyenin yapı taşlarından Ağrı bütününde bilinen herkesle tanışıklığı olan ve eşit mesafe içinde olan bir memleketlimiz. Yapılan mobbing dolayısıyla Belediye'de pasif duruma getirilmişti.
Bir diğeri Muhammet Akın Kahraman. Yıllardan beri itfaiye müdürlüğü yapmış Ağrı'da sevilen ve Ağrı'yla bütünleşmiş birinin bir yerde sürgünü söz konusu. Tecrübe sahibi müdürün şuan için ilçe garajında ​​bilet kesme işi ne kadar akıl yorulması gereken bir mesele ve zor alınması gereken bir kararken yeni gelenin hak takdirince eskinin yerini doldurması gerekir. 
Hadi bu adam farklı görüşe sahip ise yine de yapılmamalı ama seçimde size gece gündüz çalışmış insanken bu karar şunu düşündürüyor; Suçu ne itfaiyeden su mu çaldı?
Geldikleri günden beri menfi durumlarını gözetmeksizin usulsüz işler önerildiğini iddia eden belediye çalışanlarının usulsüz işler öneren ve dediklerine uymayan kişileri belediyenin en vasıfsız yerlerine getirildiklerinin kendi kesimindeki kişilerin her geçen gün ondan nefret edenler çemberinin genişlediği iddiaları ortada.
Mühendisleri hayvan barınağına ve hayan borsasına, vasıflı kişileri pasif kullanım, vasıfsız kişileri aktif konumlarda görmeye alıştık denebilir.
Hatta bununla kalmayıp yıllarca Milli Görüş'ten tutun ta bugüne kadar her zaman hizmet vermiş kişileri de hedef tahtasına oturtmuşlar sanki. 
Sözün özü; Kişiler hizmeti kayırılmamalıdır, asıl olan hizmettir. Bu durum AK Parti'ye de zarar vermektedir.
Belediye'de tek sürgün yemeyecek birim fen işleri gözü kapalı gibi imza atıyor, sonu bir hayli şüphe çekici aynı kaderi paylaşmazlar umarız.
Günümüz siyaseti kurumlardan çok kişilere endekslendi gibi. Unutulmamalıdır ki adalet tecelli ettiğinde asıl olan kişiler değil sistem olacaktır ve bu gibi durumların sisteme zararının ölçüsünü tartmaya kişilerin değil adaletin terazisi hakim olmalıdır.
e-Haber Ajansı (e-ha) Yılmaz Efe - Muhammed Yılmaz, Ağrı