AGD, HATAY’DA YANGININ YARALARINI SARIYOR

Total Views : 257
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

AGD Hatay Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

AGD Hatay Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Yanan orman arazilerinin vasfının değişeceği açıklamasını yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, bu alanların ağaçlandırılacağını açıklamıştı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi bu anlamda inisiyatif alarak Bakanlığın çalışmasını desteklemek için gönüllü oldu.

 DUYARLI VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Dernek, binlerce gönüllüsü ile birlikte çalışma yapacağı açıklamasında bulunarak, duyarlı vatandaşları da bu çalışmada gönüllü olmaya davet etti.

Yangın sebebiyle yaraların bir an önce sarılması için çalışmalar yürütecek olan AGD Hatay Şubesi, ormanlık arazilerin ağaçlandırılması çalışmalarına destek olacak.

81 İLDEN HATAY'A DESTEK

AGD Hatay Şubesi'nin başlatmış olduğu, AGD'nin 81 ilinde bulunan yüzü aşkın dernek gönüllüsü de destek olacak.

AGD Hatay Şubesi tarafından yapılan açıklamanın devamında ise "Ağaç dikmekle kalmayıp; endemik bitki, biyoçeşitliliğin ve ekosistemin yeniden canlandırılmasını da yapacağız" dedi.

SALİH TURHAN: "AGD OLARAK HER ZAMAN DESTEK OLMAYA HAZIRIZ"

AGD Genel Başkanı Salih Turhan da yaptığı açıklamada; “Orman yangınlarından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acıların bir daha yaşanmamasını Yüce Allah niyaz ederiz. Bölge halkının yaralarının sarılması adına AGD olarak her zaman desteğe hazırız. " İfadelerine yer verdi.

e-Haber Ajansı (e-ha)   Yılmaz Efe-Muhammed Yılmaz