Kipa`ya yeni CEO atandı

Kipa`ya yeni CEO atandı

Türkiye`nin önde gelen perakende zinciri Kipa`nın CEO`luğuna, Tesco`da 40 yıllık uluslararası tecrübeye sahip Bill O`Neill getirildi.

03-07-2015 18:03

Haberler � EKONOMİ


İZMİR (CİHAN)- Türkiye'nin önde gelen perakende zinciri Kipa'nın CEO'luğuna, Tesco'da 40 yıllık uluslararası tecrübeye sahip Bill O'Neill getirildi.

1 Temmuz itibarıyla göreve başlayan William Patrick Bill O'Neill, Asya ülkelerinde bir dizi üst düzey görevler yaptıktan sonra Türkiye'ye geldi. O'Neill, son olarak Kipa'nın ana hissedarı Tesco'nun Hindistan'da Tata ailesi ile ortak işi olan Star Bazaar'da, Operasyonlar Direktörü/COO olarak görev yapıyordu. Bill O'Neill, Kipa Yönetim Kurulu Başkan Vekili, İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür (CEO) görevini Jeff Adams'tan devraldı.

İngiltere'nin yanı sıra Hindistan, Malezya ve Japonya'da üst düzey pozisyonlarda bulunan O'Neill, "Genç ve dinamik nüfusuyla Tesco için önemli bir pazar olan Türkiye'de ve Kipa'da çalışmaktan mutlu ve gururluyum. Eşim ve ben Türkiye'de çok mutlu olacağımıza inanıyoruz. Kipa'daki mesai arkadaşlarımla el ele vererek, Türkiye'nin önde gelen perakende zincirini daha da güçlendirmek için çalışacağız." dedi.

CİHAN

Etiketler : Kipa`ya - yeni - CEO - atandı -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri