Konnektör alırken dikkat

Konnektör alırken dikkat

Elektrik devrelerini birbirlerine bağlamak için gerekli olan aparatlar vardır. Bu aparatlara gelen olarak konnektör adı verilir. Peki her konnektör işimizi görebilir mi? Her yerden konnektör alınır mı?

06-03-2016 17:53

Haberler � TEKNOLOJİ


Elektrik devrelerini birbirlerine bağlamak için gerekli olan aparatlar vardır. Bu aparatlara gelen olarak konnektör adı verilir. Konnektörler fiş ve priz olmak üzere iki tür cihazlardır. Birisinin ucu erkek giriş olarak görev yaparken, bir diğeri ise dışı uç olarak görev yapar. Konnektörler aracılığıyla sağlanan bağlantılar geçici olarak kullanılabilecekleri gibi, bu aletlerle kalıcı bağlantılar kurmak da mümkündür.

Bu cihazların yüzlerce türü olduğunu söyleyebiliriz. İki demir kabloyu birbirine bağlama veya kabloları elektrik terminallerine bağlama amaçlı kullanılabilirler.

Konnektörlerin Özellikleri

Elektrikli konnektörler, elektriksel bağlantıları ile veya fiziksel yapılarıyla, boyutlarıyla, pinler arasındaki yalıtımlarıyla, titreşime gösterdikleri dirençle, su gibi diğer maddelerden yalıtımlarıyla, baskıya olan dayanıklılıklarıyla ve ömürleriyle karakterize edilebilecek cihazlardır.

Yanlış bir biçimde bağlanmalarını engellemek için sabit hale getirilebilirler. Bu tür bir durumda sadece dişi ve erkek olarak çalışırlar. Başka bir düzenlemedeki uçlarla birleştirilemezler. Bununla birlikte konnektör, ek bir aparatla diğer cihaza da bağlanabilir. Bu sayede herhangi bir etki sonucu bağlantının çıkması ve kopması da söz konusu olmaz. Bazı konnektörlerin içerisinde bazı pinlerin diğerlerinden daha önce girmesi de söz konusudur. Bu güç kaynağı olarak çalışanlarda önlem niteliğindedir.

Nereden Satın Alınır?

Türkiye’de elektrik ürünlerinde en iyi üretici markalardan birisi sinyal markasıdır. Firmanın konnektör ürünlerine http://www.signal.com.tr/urunler-Konnektorler.html adresinden ulaşılabilir. Bu türden cihazlarda, kullanılan maddenin kalitesi doğrudan uzum ömürle ve güvenli kullanımla doğru orantılıdır.

Etiketler : Konnektör - alırken - dikkat -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri