Kore Ulusal Operası, İkiz Ruh`la Aspendos`ta sahne alacak

Bu yıl 22`si düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali bu akşam başlıyor. Ateş Kuşu ve Hamlet bale gösterisi başlayacak festival, Ali Baba&40 operasının ardından Kore Ulusal Operası ile Antalya Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek `Ruh İkizi` operasıyla devam edecek.

20-09-2015 13:10

Haberler » KÜLTÜR - SANAT


ANTALYA (CİHAN)- Bu yıl 22'si düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali bu akşam başlıyor. Ateş Kuşu ve Hamlet bale gösterisi başlayacak festival, Ali Baba&40 operasının ardından Kore Ulusal Operası ile Antalya Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek 'Ruh İkizi' operasıyla devam edecek.

Antik Aspendos Tiyatrosu'nda bu gece Kore Ulusal Operası'nın sahneleyeceği Soul Mate (İkiz Ruh) operası Aspendos'a damga vurmaya hazırlanıyor. Yer yer komik olayların yaşandığı romantik bir aşk hikayesine dönüşen ve geleneksel Kore düğünlerinden sahnelerin de olduğu Ruh İkizi operası, pazar gecesi, festival seyircisine Kore kültürünün gelenekler ile iç içe geçmiş modern gündelik yaşamına yakından bakma fırsatı verecek. Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Kore Ulusal Operası sanatçıları tarafından sahnelenecek ve 2 saat 30 dakika sürecek eserin bestecisi June Hee Lim, rejisörü ise Jae Hyung Seo.

Eserin konusu şöyle: Bay Maeng, Joseon İmparatorluğu

Etiketler : Kore - Ulusal - Operası - - İkiz - Ruh`la - Aspendos`ta - sahne - alacak -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN