Lanet Yürüyüşleri ve Van Depremi

Mevlüt Yiğit

24-10-2011 07:00


Ne Kadar Lanet O Kadar Şefkat diyoruz.

Dün 23 ekim pazar günü Türkiye'nin bir çok şehirlerinde, muhtelif derneklerin öncülüğünde teröre lanet mitingleri ve yürüyüşleri düzenlendi. İnternetteki, modern tellal sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla da kolayca duyurusu yapıldı. Her ilde, ilçede, beldede nerde düzenleniyorsa orada terör lanetlendi, terörist lanetlendi. Keşke mücerret terör lanetlenseydi. Kafalarda terörle birlikte bir coğrafya da lanetleniyordu: Doğu ve Güneydoğu. Evet terörün yaygın olduğu o coğrafya için mitinglere ve yürüyüşlere katılanlar iyi şeyler düşünmemeye başlamıştı neredeyse. Lanetler... Kahrolsunlar... ve daha içten geçip slogana yansımayan nice duygular... Adını anıp meşruiyet kazanmasına aracı olmayacağım çapulcular gürühunu lanetlediler. Gerçi protestolar acizlerin güçlülere sesini duyurma yöntemidir. Bu ayrı bir tartışma konusudur.

Tam o esnada birşey hissedildi önce Van'da sonra bütün Vatan'da. Bu derin bir sarsıntı, bu bir depremdi. 7.2 şiddetinde yüzlerce evin yıkıldığı beşyüzden fazla kişinin öldüğü binlerce kişinin evsiz kaldığı, Marmara depreminden sonra en büyük (Allah daha büyüğünü göstermesin) deprem meydana geldi.

Şimdi meydanlarda terörü lanetleyenlere fırsat doğdu. Ne Kadar Lanet O Kadar Şefkat diyoruz. Van depreminde ölenlere Allah rahmetiyle muamele etsin. Kalan yaralı, evsiz, psikolojisi düzeltilmesi gereken milyonu bulan insanlar için şefkat seferberliği başlatalım. 

Şefkat tarafımız lanet tarafımızı geçmeli ki oradaki ızdırap hafiflesin. Kızılay, Kimse Yok Mu ve diğer yardım kuruluşlarının kampanyaları yardım yapmak isteyenler için en güzel fırsat.

Ne Kadar Lanet O Kadar Şefkat değil artık lanet değil şefkat zamanı. Önce içimizdeki teröristi bastıralım sonra dışımızdakini. Ama her halükarda depremzedelere şefkat elimizi uzatalım....

VAN DEĞİL VATAN AĞLIYOR...

  

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN