LYS maratonu sona erdi

LYS maratonu sona erdi

Üniversite sınavlarının son oturumu bugün yapıldı. LYS3`te öğrenciler edebiyat ve coğrafya sorularını cevapladı. Sınav öncesinde kameralara yine son bir kez tekrar yapanlar, dua okuyanlar ve son dakika yetişenler yansıdı. Sınav salonlarına detaylı kontrol yapılarak alınan öğrenciler el dedektörüyle de arandı. Sınavın ardından soruları değerlendiren öğrencilerden bazıları soruları kolay bulurken bazıları da şair ve yazar eşleştirmelerinin fazla olduğunu belirtti.

21-06-2015 19:12

Haberler � GÜNDEM


İSTANBUL (CİHAN)- Üniversite sınavlarının son oturumu bugün yapıldı. LYS3'te öğrenciler edebiyat ve coğrafya sorularını cevapladı. Sınav öncesinde kameralara yine son bir kez tekrar yapanlar, dua okuyanlar ve son dakika yetişenler yansıdı. Sınav salonlarına detaylı kontrol yapılarak alınan öğrenciler el dedektörüyle de arandı. Sınavın ardından soruları değerlendiren öğrencilerden bazıları soruları kolay bulurken bazıları da şair ve yazar eşleştirmelerinin fazla olduğunu belirtti.

Türkiye'de 81 il ve Lefkoşa'da yapılan LYS3 oturumu saat 10.00'da başladı. LYS-3'te, Türk Dili ve Edebiyatı ile Coğrafya-1 testi yer alıyor.

Sınava giren adaylar aileleriyle birlikte sabah erken saatlerden itibaren okulların önüne geldi. Öğrenciler ve aileleri heyecanla içeri alınma saatini beklerken yine bilindik manzaralar göze çarptı.

Öğrenciler polis tarafından detaylı arama ile okula alındı. Aramalarda el dedektörü de kullanıldı. Sınavın başladığı dakikalarda yine son dakika yetişenler koşarak okula girdi.

Sınavın başlamasına dakikalar kala aileler ise okul bahçesinin dışına çıkarıldı. Heyecanla çocuklarının sınavdan çıkmasını bekleyen bazı anne babalar dua etti, Kur'an okudu.

Sınav saatini beklerken son bir tekrar yapanlar da vardı. Öğretmen Mehmet Ömür Aykent otomobilinin içinde notlardan kızını son bir kez test etti. Aykent,

Etiketler : LYS - maratonu - sona - erdi -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri